18:12 18. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0816
  • RUB68.9685
Eesti uudised
lühendatud link
18 0 0

Politsei- ja Piirivalveameti taotluskeskkonda on alates juuni keskpaigast kasutanud dokumenditaotluse esitamiseks 10 405 Eesti kodanikku. Ligi kolmandik taotlustest oli esitatud ID-kaardi hankimiseks alaealisele

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. Kõigist alaealistele hangitud ID-kaartidest taotleti pea 1400 dokumenti kuni nelja-aastastele lastele, teatas PPA.

"Meil on hea meel, et lapsevanemad kasutavad e-keskkonda, et lapsele ID-kaarti taotleda. See on tunduvalt mugavam võimalus, kuna lapsega ei pea teenindusse tulema ning järjekorras ootama," ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Marit Abram.

Turvariskiga ID-kaarte saab uuendama hakata novembris, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Abrami sõnul on taotlejate hulgas kõigi vanuserühmade esindajaid.

"Tore on näha, et nooremad pereliikmed aitavad enda eakamatel sugulastel dokumenti taotleda. Sellega saame neid säästa teenindusse tulemisest," sõnas Abram.

Ilma eelneva broneeringuta on keskmised ootejärjekorrad Tallinna teenindustes keskmiselt 20 minutit, Tartu teeninduses 30 minutit.

Ühe ID-kaardi murdmine kohustaks PPA-d ligi 750 000 kaarti sulgema>>

"Kui PPA-l oli varasemalt taotleja või dokumendisaaja kohta õiged andmed olemas, saab taotlust esitada vaid kuue liigutusega," ütles Marit Abram. "E-keskkonnas saab taotluse esitada endale sobival ajal, olgu see siis varahommikul või hilisõhtul. Logimiseks saab kasutada ID-kaarti, digi-ID-d, mobiil-ID-d või pangalinke ning seda saab teha lisaks arvutile ka telefonis või tahvelarvutis."

Et kogu protsess enda jaoks veelgi mugavamaks muuta, soovitame dokumendi kättesaamiseks selleks sobiva aja eelnevalt broneerida PPA koduleheküljel.

Tagid:
mobiil, identiteet, digi, ID-kaart, Politsei- ja piirivalveamet

Peamised teemad