12:32 20. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1103
  • RUB74.2984
Operatsioonil osalevad miinijahtijad ning mereväe laevastiku tuukrigrupp

Väinamerel algab mereväe operatsioon

© REUTERS / INTS KALNINS
Eesti uudised
lühendatud link
1810

Eesti merealadel on viimastel aastakümnetel nii siseriiklikult kui rahvusvahelise koostöö tulemusena identifitseeritud ja kahjutuks tehtud üle 1200 meremiini ja muu lõhkekeha

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. Esmaspäeval algab Väinamerel reedeni kestev Eesti mereväe laevastiku operatsiooni, mille käigus kaardistatakse merepõhja ning kontrollitakse maailmasõdade-aegsete miiniväljade alasid, teatab kaitseväe peastaap.

"Selliste operatsioonidega suurendame navigatsiooniohutust oma laevateedel, tagamaks turvalisema keskkonna meie elanikkonnale," ütles mereväe laevastiku ülem kaptenleitnant Peeter Ivask. "Üks mereväe põhiülesannetest on miinitõrje merel. See on valdkond, mida me järjepidevalt arendame."

Operatsioonil osalevad miinijahtijad EML Ugandi ja EML Admiral Cowan, staabi- ja toetuslaev EML Wambola ning mereväe laevastiku tuukrigrupp — kokku ligi 100 tegevväelast ning ajateenijat.

Eesti merealadel on viimastel aastakümnetel nii siseriiklikult kui rahvusvahelise koostöö tulemusena identifitseeritud ja kahjutuks tehtud üle 1200 meremiini ja muu lõhkekeha.

Merevägi alustab miinitõrjeoperatsiooni>>

Iga-aastaste demineerimisoperatsioonidega vähendatakse ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid võimalikke riske, muutes sellega mereteed ohutumaks nii tsiviil- kui ka sõjalaevastikule.

Tagid:
miin, Wambola, Admiral Cowan, Ugandi, miinijahtija, kaitsevägi, tuuker, Väinameri

Peamised teemad