10:47 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Eesti uudised
lühendatud link
22 0 0

Esmaspäevast on avatud piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetuse (PKT) taotlusvoor Viljandi, Järva, Valga, Tartu ja Lääne maakondadele. Teise taotlusvooru toetuste kogusumma on ligi 23 miljonit eurot

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. "Toetusmeetme eesmärk on kasvatada majandus- ja ettevõtlusaktiivsust ning tööhõivet väljaspool Tallinna ja Tartut. Toetame funktsionaalse linnaruumi loomist, mis oleks atraktiivne nii kohalikele inimestele kui ka ettevõtjatele," ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

"Esimesest taotlusvoorust rekonstrueerime näiteks Valga linnasüdame ning muudame Tõrva ja Elva keskväljakud tänapäevasemaks," lisas Aab.

Riigikogu liige Jaanus Karilaid kutsub valitsust kiirustama maavalitsuste likvideerimise ning maavanemate ametikoha kaotamisega, illustratiivne foto
© Sputnik / Дмитрий Крамар

Valitsus lõpetab maavalitsuste tegevust järgmisest aastast >>

Toetuse abiga saab teha investeeringuid, et arendada sihtkoha eripära rõhutavaid turismiatraktsioone, rajada ettevõtlusele vajalikku avalikku tugitaristut tööstus- ja ettevõtlusalade juurde, arendada välja inkubatsiooni- ja tootearendusvõimalusi, muuta linnakeskuse avalikku ruumi ettevõtlusele atraktiivsemaks ning arendada keskuste ja tagamaa vahelisi ühendusi, nagu ühistransport ja kergliiklusteed. Arendatavate projektide eelvaliku tegid maakonnad ning PKT investeeringute toetust saab taotlema tulla nendele objektidele, mis on vastava maakonna tegevuskavas.

Taotluste esitamise tähtaeg on 31. jaanuar 2018 kell 17.00. Täpsema info taotlusvooru tähtaegade, kinnitatud tegevuskavade, tingimuste ja nõutavate dokumentide kohta avaldab EAS oma veebilehel.

Hiiu maavalitsuses kaotavad töö 17 inimest >>

Teine taotlusvoor on ühtlasi viimane voor, mille käigus on võimalik piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmesse taotlusi esitada. Teisele taotlusvoorule järgneb üle-eestiline reservprojektide voor. Sellesse pääseb igast maakonnast kolm kõige kõrgema positiivse hinde saanud taotlust, mis maakonna eelarvevahendite lõppemise tõttu ei saanud teisest taotlusvoorust toetust.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetust kaasrahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Euroopa Liit.

Tagid:
konkurentsivõime, toetus, RKT, maakond, Jaak Aab, Eesti

Peamised teemad