05:43 16. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1321
  • RUB75.9875
Suurim osa palgatõusuks mõeldud lisarahast läheb politsei- ja piirivalveametile

Tõusevad siseturvalisuse töötajate palgad

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
57 0 0

2018. aastal saab siseturvalisuse valitsemisala riigieelarvest palgatõusuks 6,9 miljonit eurot, mis moodustab veidi enam kui 4% siseturvalisuse töötajate palgafondist

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Siseminister Andres Anvelt nentis, et siseturvalisuse valdkonnas on palgad ajale jalgu jäänud. "Rohkem kui 4-protsendine palgatõus on küll viimaste aastate jooksul tuntavaim, kuid teha on veel palju, et siseturvalisuse palgad Eesti keskmisega sammu peaksid. Seetõttu seisan taas meie siseturvalisuse tagajate palgatõusu eest järgmistel riigieelarve strateegia läbirääkimistel, mis on juba alanud," vahendas siseministeerium Anvelti sõnu.

Valitsus kinnitas meedikute palgatõusu, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Suurim osa palgatõusuks mõeldud lisarahast läheb politsei- ja piirivalveametile (PPA). PPA saab oma töötajate palkade tõstmiseks 4,5 miljonit eurot, mis moodustab 4,1% asutuse palgafondist. Muu hulgas tõstab PPA lisarahaga politseiametnike minimaalse palga praeguselt 975 eurolt 1075 eurole.

Päästeamet saab lisaraha ligi 1,6 miljonit eurot ehk pea 4,3% oma palgafondist. Lõviosa palgatõusu rahast läheb päästekomandodele ja operatiivtöötajatele. Näiteks päästja keskmine palk (koos seadusest tulenevate öö ja pühade lisatasudega) tõuseb 855 eurolt 900 eurole ehk 5,2% võrra.

Aasta lõpuks jõuab õpetajate keskmine palk 1300 euro juurde >>

Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) saab IT-pädevusega töötajate palgatõusuks veidi enam kui 449 000 eurot ehk 5,2% asutuse palgafondist. Suur osa lisarahast suunatakse infosüsteemide loomise ja haldamisega tegelevate töötajate (sh arendajate, süsteemiadministraatorite jt) palkade tõstmiseks. Ilma heade IT-teenusteta oleks politseinike ja päästjate töö tänapäeval võimatu.

Lisaraha saavad ka häirekeskus, sisekaitseakadeemia ja siseministeerium. Häirekeskus kasutab 215 000 euro suurust lisaraha päästekorraldajate keskmise palga tõstmiseks 979 eurolt 1033 eurole. Sisekaitseakadeemia suunab neile eraldatavad 149 000 eurot politsei- ja piirivalvekolledži uue 25 kadetile mõeldud kaugõppe rühma loomiseks. Siseministeerium saab palkade tõstmiseks 149 000 eurot, mis on 2,5% ministeeriumi palgafondist.

Soomes tehti avalikuks üle saja ameti palgad >>

Tagid:
siseturvalisus, palgatõus, päästeamet, häirekeskus, PPA, siseministeerium, Andres Anvelt, Eesti

Peamised teemad