03:47 01. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
2410

49 protsenti valimiseelistust omavatest tallinlastest plaanib eelseisvatel kohalikel valimistel anda hääle Keskerakonnale ning erakonna Tallinna linnapea kandidaadi Taavi Aasa toetus on oktoobris ehk vahetult enne valimisi hüppeliselt kasvanud 42 protsendini

TALLINN, 12. oktoober — Sputnik. 49 protsenti valimiseelistust omavatest tallinlastest plaanib eelseisvatel kohalikel valimistel anda hääle Keskerakonnale, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Viimase kuu jooksul on Keskerakonna toetus valimiskampaania mõjul kasvanud ning ületas oktoobris septembrikuist toetust viie protsendipunkti võrra.

Langevas joones liikus pealinnas aga Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide reiting. Reformierakond on valimisõigust omavate tallinlaste seas teisel kohal 15 protsendi ning kolmandal kohal Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) üheksa protsendi suuruse toetusega. Valimiskünnise ületaks kindlalt ka Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kaheksa protsendiga.

Täpselt viie-protsendise valimiskünnise piiri peal on endiselt Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) toetus. Napilt jääks künnise alla Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn nelja protsendi suuruse toetusega.

Valimiskünnise alla jääksid kindlalt nii Eestimaa Rohelised (toetus kolm protsenti), valimisliit Vaba Tallinna Kodanik (toetus kaks protsenti) kui ka ülejäänud erakonnad, valimisliidud ja üksikkandidaadid.

ERR-i uudistetoimetuse ja Turu-uuringute AS-i värske uuring näitab, et Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaadi Taavi Aasa toetus on oktoobris ehk vahetult enne valimisi hüppeliselt kasvanud ning ulatub valimiseelistust omavate inimeste seas 42 protsendini.

Sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaadi Rainer Vakra toetus on langenud kahe protsendipunkti võrra 12 protsendile.

Ka Reformierakonna linnapeakandidaadi Kristen Michali toetus on langenud kahe protsendipunkti võrra ja on nüüd 11 protsenti.

Edgar Savisaart soovib uuesti Tallinna linnapeana näha samuti 11 protsenti septembri 13 protsendiga võrreldes.

KOV volikogu valimised 2017>>

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Martin Helme toetus linnapeakandidaadina on kaheksa protsenti, Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) Raivo Aegi toetus kuus protsenti, roheliste Züleyxa Izmailova toetus kaks protsenti ning Vaba Tallinna kodaniku esinumbrit Erik Vesti toetab jätkuvalt üks protsent.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
valimised, IRL, EKRE, SDE, Keskerakond, Reformierakond, linnapea

Peamised teemad