06:18 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
12630

Reformierakondlane Taavi Rõivas teatas, et astub ahistamisskandaali tõttu riigikogu aseesimehe kohalt tagasi

TALLINN, 12. oktoober — Sputnik. Rõivase sõnul ei lahku ta riigikogust, kuna ta on saanud sellele kohale suure mandaadi, rääkis Rõivas Postimehele. Samas tõdes Rõivas, et kogu lugu ei ole vale.

"Fakt on see, et me tantsimime, fakt on see, et naine tundis ennast halvasti," märkis Rõivas ja avaldas selle tõttu siirast kahetsust, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Rõivas tunnistas, et tantsupõrandal ei juhtunud midagi eriliselt siivutut, kuid kui see teist osapoolt häiris, siis on tal see õigus. Rõivas tunnistas, et võibolla viibis ta talle võõrale tantsukaaslasele liialt lähedal ka abielumehe jaoks.

"See on mulle kõige valusam õppetund ja ma usun, et õppetund ka teiste poliitikute jaoks," ütles Rõivas ja lisas, et tema enam ööklubisse minna ei julge. "Sest kunagi ei tea, kes võib end minu jaoks süütus situatsioonis halvasti tunda," rääkis Rõivas.

Ühtlasi märkis Rõivas, et kui mõni tema kolleeg peaks tulevikus sattuma selliste süüdistuste alla, siis tema neid kommenteerima ei hakka.

18. septembril sõitis 34-liikmeline EAS-i delegatsioon kümnepäevasele visiidile Malaisiasse ja Singapuri. Visiidist võttis osa ka Rõivase abikaasa Luisa, kes kattis enda kulud ise. Ajal, kui delegatsioon oli Malaisias, puhkas Luisa Balil, kirjutas täna Eesti Päevaleht.

Malaisiasse ei läinud kogu delegatsioon ja seal veedeti ainult 21. septembri õhtu, ent sel ajal jõudis mitu delegatsiooni liiget, sealhulgas ekspeaminister Rõivas, jätta ajalehe andmeil Eesti meestest äärmiselt halva mulje.

Rõivas esitas kolmapäeval ametliku vabanduse. "Vabandan äridelegatsiooni liidrina kogu delegatsiooni nimel kõigi nende inimeste ees, kes tundsid end halvasti Kuala Lumpuri peol toimunu pärast," kirjutas ta Eesti Päevalehele.

Taavi Rõivas valiti riigikogu teiseks aseesimeheks 5. detsembril 2016 seoses varasema riigikogu aseseimehe Jüri Ratase valimisega peaministriks.

Tagid:
tagasiastumine, Riigikogu, Taavi Rõivas, Malaisia

Peamised teemad