07:50 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Eesti uudised
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
47 0 0

Kolmapäeval sai politsei teate, et Kohtla-Järvel liigub jalgrattaga mees, kes väidetavalt ostab hääli

TALLINN, 13. oktoober — Sputnik. Patrulli peatumismärguandele mees ei reageerinud ja patrull oli sunnitud kasutama ratturi peatamiseks jõudu, vahendas ERR.

Tänaseks on politsei kogunud piisavalt infot, et alustada kriminaalmenetlust. Kandidaat, kelle kasuks väidetavalt hääli osteti, eitab enda seotust sellega. Video põhjal selgub, et hääli osteti viie euro eest kandidaat Ülle Lepassaarele.

Eelvalimised Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Valimiste lõpptulemused otsustatakse sotsiaalvõrgustikes >>

Valimiseelsel perioodil on Politsei- ja Piirivalveamet saanud mitmeid vihjeid Eesti erinevatest piirkondadest häälte ostmise võimalike juhtumite kohta, vahendas Sputnik Eesti kolmapäeval.

Läinud nädalavahetusel laekus keskkriminaalpolitseile (KKP) vihje, et ühes hooldekodus kogub hooldekodu juht hooldealuste ID-kaarte koos PIN-koodidega, et anda valimistel hääl enda poolt valitud kandidaadile. Kontrolli käigus selgus, et hooldekodus hoitakse patsientide ID-kaarte ja PIN-koode üksteisest eraldi ning ebaseaduslikku kaartide kogumist toime ei panda.

Varasematele valimistele sarnaselt on häälte ostmise vihjeid tulnud ka sellel aastal Harjumaalt, Läänemaalt, Ida-Virust ning Lõuna-Eestist. Politseile on teada antud kahtlastest autodest, mille juhid väidetavalt toovad inimesi valima või pakuvad valimisjaoskondade lähedal hääletajatele alkoholi. Meeleheana on varasematel aastatel hääle ostmiseks kasutatud nii suitsupakke, alkoholi kui ka sularaha.

"Politsei suhtub häälte ostmise vihjetesse väga tõsiselt. Kui inimene annab oma ID-kaardi teisele inimesele kasutamiseks või müüb oma hääle, toetab ta kandidaati, kes ausas valimiskonkurentsis ei pruugiks valituks osutuda," selgitas KKP korruptsioonikuritegude büroo komissar Remo Perli.

Poliithiiglaste viimane võimalus >>

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimiste eelhääletamisel osales 306 508 valijat. Elektrooniliselt hääletas 186 034 inimest. Jaoskonnas tegi otsuse 120 474 inimest, neist väljaspool elukohta 48 016 inimest. Kokku osales seega eelhääletamisel 27,8% valijatest.

Nelja aasta eest toimunud kohalikel valimistel kasutas eelhääletamise võimalust 24,4% valijatest.

Valimispäeval, 15. oktoobril on kõik valimisjaoskonnad avatud kell 9.00 — 20.00.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
kriminaalmenetlus, ost, hääl, valimised, politsei, Kohtla-Järve, Eesti

Peamised teemad