09:18 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Eesti uudised
lühendatud link
3210

Lapsendamiskeskus MTÜ Oma Pere korraldab alates 21.oktoobrist üle-eestilise lapsendamisnädala "Õnnelik vanem = õnnelik laps", et arutada lapsendamisega seotud probleeme.

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. Tallinnas, Tartus, Narvas, Jõhvis, Rakveres ja Pärnus 21.-28. oktoobrini toimuvatele lapsendamisnädala kontsertidele, infopäevadele, seminaridele ning aruteludele oodatakse asendusperesid, eestkostjaid ja hooldusperesid.

Oodatud on ka asendushooldusega ja perepõhise asendushooldusega seotud ametnikud ning pered, kes plaanivad lähitulevikus lapsendamist või perekonnas hooldamist, teatas MTÜ Oma Pere tegevjuht Inna Klaos.

Tema sõnul valiti tänavuseks lapsendamisnädala sõnumiks "Õnnelik lapsevanem = õnnelik laps".

"Asenduspere liikmed on elanud üle mitmeid kaotusi: lapsendajate jaoks on tihti kadunud oma bioloogilise lapse saamise võimalus, lapsendatud laps on kaotanud oma bioloogilised vanemad," selgitas Klaos.

Peretoetusi ja toitjakaotuspensioni makstakse mitmes osas>>

Inna Klaose hinnangul tuleb hoolitseda ka vanemate psühholoogilise ja vaimse heaolu ning oskuste eest.

Eesti sotsiaalamet võttis venelaste perelt ära kaheksa-aastase lapse, illustratiivne foto
© Sputnik / Кирилл Каллиников

"Abi küsimine on sageli inimestele raske, sest arvatakse, et abi vajamine tähendab läbikukkumist," rääkis lapsendamiskeskuse juht. "MTÜ Oma Pere pakubki asendusperedele tugisüsteemi: nõustamisi, mentoreid ja tugigruppe, et pered ei jääks oma murede ja raskustega hätta", ütles Klaos.

Lapsendamisnädal toimub alates aastast 2015 ning seda aitavad MTÜ-l Oma Pere korraldada Sotsiaalkindlustusamet, Sotsiaalministeerium, Teaduskeskus "Ahhaa", SEB Heategevusfond, Tallinna Lastehaigla ning maavalitsused.

Tagid:
lapsendus, asenduspere, perekond, lapsevanem, laps

Peamised teemad