15:14 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
1710

Ilmateenistuse teatel on pühapäeval lisaks vihmasajule paiguti ka lörtsi ja lund oodata. Kohati sajab veidi ja on udu

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, öö hakul saartel ida- ja kagutuul kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni —5, rannikul tuleb sooja 1-5 kraadi, vahendab Pealinn.

Saagikoristuse algus hilines ebasoodsa ilma tõttu
© Sputnik / Виталий Тимкив

Peipsi järvel puhub muutliku suunaga tuul 1-5 m/s, hommikul läänekaaretuul 3-7 m/s. Lainekõrgus on kuni pool meetrit. Kohati sajab vihma ja lörtsi. Nähtavus on hea, küll aga võib udu tekkida. Õhutemperatuur on 0 kuni —3 kraadi.

Saagikoristuse algus hilines ebasoodsa ilma tõttu >>

Pühapäeva päeval on pilves selgimistega ilm ning kohati sajab nii vihma, lörtsi kui ka lund. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, õhtul rannikualadel ida- ja kirdetuul kuni 11 m/s. Sooja on 2-7 kraadi. Peipsi järvel puhub läänekaaretuul 3-7 m/s. Laine kõrgus on 0,2-0,7 meetrit. Kohati sajab vihma ja lörtsi. Nähtavus on hea, kuid hommikul võib udu olla. Sooja on 3-5 kraadi.

Tallinna taeva vallutasid ronkmustad pilved >>

Teisipäeva lõunapaiku vallutasid Tallinna taeva ronkmustad pilved ning kohati oli ka äikest, vahendas Sputnik Eesti. Sünoptiku sõnul oli Läänemere äärde jõudnud väga soe õhumass ja ühes sellega ka niiskust.

Satelliidipiltide andmetel jõudis Eestisse Portugali tulekahjude suitsu ja tahma ning osaliselt ka Sahara tolmu, ütles ERR-ile ilmateenistuse sünoptik Taimi Paljak.

"Ja siia on ta jõudnud palju kõneainet pakkunud Ophelia kaasabil," rääkis Paljak.

Päästeameti Hädaolukorraks valmisoleku osakonna ekspert Toomas Luik ütles, et Ophelia on 2017. a Atlandi orkaanihooaja 16. troopikatsüklon ja 10. järjestikune orkaan. Viimane asjaolu on rekord, sest viimati võis 10 järjestikust troopikatsüklonit orkaaniks tugevneda 19. sajandil, ent sellest ajast on andmeid napilt. 

Kindel on see, et säärast olukorda pole esinenud kogu satelliitide ajastu jooksul ehk alates 1970-ndatest, kui on olemas kindlad ja suhteliselt täpsed andmed kõikide troopikatsüklonite kohta.

Tagid:
lörts, ilm, ühiskond, lumi, Ilmateenistus, Eesti

Peamised teemad