22:22 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
4810

Seoses muutuvate ilmastikuoludega tühistatakse riigiteedel 25. oktoobrist ka suurima lubatud sõidukiiruse 100 ja 110 km/h kehtivus

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Riigi Ilmateenistus ennustab 25. oktoobril tuule tugevnemist ning lörtsi- ja lumesaju jõudmist saartelt mandrile ning saju muutumist tihedaks. 26. oktoobriks on oodata saju laienemist üle Eesti ning teeolude muutumist nullilähedase temperatuuri ja tiheneva saju tõttu halvaks, teatab Maanteeamet.

Jäine ilm suurendab liiklusõnnetuste ohtu >>

Varahommikune lumetorm põhjustas üle Eesti mitmeid liiklusõnnetusi
© Sputnik / Виталий Аньков

Maanteeamet teehoolde tellijana kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad on talihooldeks valmis, kuid sellele vaatamata võivad teed muutuda ootamatult libedaks. Seetõttu on sõidukiiruse valimine eriti oluline – lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik.

Liikleja ootused talvisteks sõidutingimusteks on viidud väga kõrgele, kuid sõidukijuht peab alati arvestama, et talvised sõiduolud erinevad kardinaalselt suvistest ning lumist ja libedat teed tuleb võtta normaalse nähtusena. Talviste teeoludega tuleb ohutult sihtpunkti jõudmiseks varuda rohkem aega.

Talvetingimustes sõitma minnes tuleb igal sõidukijuhil üle vaadata oma auto ja selle varustus. Oluline on sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga. Kontrollida tuleb, et pidurid, tuled ja kojamehed oleksid töökorras.

Koristamata lehed põhjustavad üleujutusi tänavatel >>

Talverehvid on kohustuslikud alates 1. detsembrist, ent iga juht peab ise otsustama ilmaolude ja oma planeeritava teekonna põhjal, millal ta seda teeb. Lähipäevadel sõite tehes tasub eelnevalt hinnata, kas rehvid on ikka väljasõiduks sobivad. Kui tekib kahtlus sõiduki või selle rehvide mittesobivuses valitsevale ilmale, siis tuleks sõit ära jätta.

Lamellrehvid on teadliku autojuhi tark valik, kuna lamellrehvid on hea haarduvusega, ei kahjusta teekatteid, ei tekita tolmu ega müra ning sobivad paremini linnatingimustesse kui naastrehvid, vahendas Sputnik Eesti viitega Tallinna linnaplaneerimise ametile.

Iga valgusepeegeldaja ei ole helkur >>

Helsingi linna ehitusameti eesvedamisel viidi aastatel 2011-2013 läbi uurimisprogramm NASTA 2011-2013 "Lamellrehvide kasutamisega parem õhukvaliteet — liiklusohutust halvendamata", mis leidis, et lamellrehvide laialdasem kasutamine isegi suurendab liiklusohutust.

Lamellrehvid on oma haarduvuse omadustelt täielikult võrreldavad naastrehvidega, mistõttu valdavalt ainult linnasõite tegevad sõidukijuhid peaksid eelistama lamellrehve.

Auto talvised jalavarjud
© RIA Novosti .
Auto talvised "jalavarjud"
Tagid:
rehvid, libedus, hoiatus, kiirus, autojuht, auto, ilm, Ilmateenistus, maanteeamet, Eesti

Peamised teemad