11:01 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
25 0 0

Sel nädalal harjutasid logistikapataljoni nooremallohvitseride kursuse õppurid Paides erinevaid linnalahingu elemente ning linnatänavatel patrullimist.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Ajateenijad harjutasid Paide vana piimakombinaadi territooriumil hoonete hõivamist ja vastastest puhastamist ning üksuste juhtimist linnalahingu tingimustes.

Väljaõppele reaalsuse lisamiseks toimusid harjutused nii paukpadrunitega kui airsoft relvadega. Lisaks viidi läbi jalgsipatrulle Paide linnatänavatel, teatas kaitseväe peastaap.

"See välilaager siin Paides on siiamaani minu jaoks nooremallohvitseride kursuse kõige põnevam osa, kuna seni on väljaõppelaagrid olnud põhiliselt metsas, aga hoonetes tegutsemine on hoopis midagi muud. Kui lisada siia veel paukmoona kasutamine, siis on adrenaliin üleval ja olukord tundub kohe palju reaalsem," ütles harjutusel osalev reamees Ragner Tallermaa.

Kaitsevägi kontrollib uute ajateenijate oskusi>>

Logistikapataljoni õppus Paides algas teisipäeval ning lõppeb täna. Kokku osales väliharjutusel ligi 40 ajateenijat.

Logistikapataljon on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on kaitseväe väe- ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine, kaitseväe logistilise erialaväljaõppe tagamine ning logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksuste ettevalmistamine.

Tagid:
harjutused, logistikapataljon, ajateenija, Paide

Peamised teemad