10:16 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Eesti uudised
lühendatud link
6120

Eesti ülesanne on mõjutada poliitiliselt, psühholoogiliselt ja sõjaliselt oponenti, andes mõista, et meid pole mõtet rünnata, ütles kaitseminister Jüri Luik pühapäeval Roostal 37. riigikaitsekursusi avades

TALLINN, 30. oktoober — Sputnik. Kaitseminister rõhutas, et käesoleval aastal astus Eesti väga suure sammu edasi meie julgeoleku kindlustamisel. Aprillikuust siin paiknevad liitlasväed tugevdavad nii Eesti sõjalist kaitset kui ka heidutust, mis on meie julgeoleku üks peamine alus, sõnas kaitseminister, edastab Kaitseministeerium. 

Kaljulaid: esimese sammu peab tegema Venemaa >>

"Meie ülesanne on mõjutada poliitiliselt, psühholoogiliselt, sõjaliselt meie oponenti, andes mõista, et Eestit pole mõtet rünnata. Täna peaks olema kõigile selge, et lisaks meie iseseisvale kaitsevõimele tuleb vastasel tegemist teha liitlasvägedega, sest Eestile tullakse rünnaku korral appi. Raske oleks leida sellest paremat ja selgemat märki kui, et meie liitlased on saatnud oma pojad ja tütred 100 kilomeetri kaugusele Venemaa piirist," ütles Luik. 

Lavrov: Venemaa ei ründa kunagi NATO riiki >>

Kõneledes Euroopa Liidu kaitsevaldkonnas toimuvast tõdes Luik, et ehkki EL-ist ei saa ilmselgelt kunagi sõjalist organisatsiooni nagu NATO, pakub EL-is tekkinud uus kaitsepoliitiline hingamine võimalusi Euroopa julgeoleku tugevdamiseks.

Käivitamisel on huvitatud riikide tihedam alaline struktureeritud kaitsekoostöö (PESCO), mis luuakse veel Eesti eesistumise lõpus, detsembrikuus.

Soome president Sauli Niinistö ja Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Никольский

Kõrgemate riigikaitsekursuste eesmärk on tutvustada seal osalevatele poliitikutele, kõrgematele riigiametnikele ja kaitseväelastele, majandus- ja arvamusliidritele, kultuuri- ja haridustegelastele, ajakirjanikele, kolmanda sektori esindajatele Eesti julgeoleku-, välis- ja kaitsepoliitikat ning riigikaitse laia käsitlust, suurendada koostööd ning ühiskondlikku sidusust riigikaitse valdkonnas.

Niinistö: Venemaa ei ründa Eestit >>

Kursuse käigus saavad osalejad ülevaate rahvusvahelisest olukorrast meie piirkonnas, sõjalisest riigikaitsest, siseturvalisusest ja laiast riigikaitsest ning uusimatest arengutest sõjanduses.

Kõrgemaid riigikaitsekursuseid korraldatakse alates 1999. aastast. Kaks korda aastas peetavad kursused on tänaseks läbinud ligi 1800 inimest. Kursuseid korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus.

Samal teemal

Svipsis NATO, ehk kuidas purjus põhjaatlandid Baltimaid kaitsevad
Mereväe ajateenijaid autasustati NATO medaliga
Islamiriigi relvalaos avastati uusimaid NATO relvi
Vaktsiin "Vene tankide" vastu: Baltimaad teevad NATO õppustega äri
Lätis palutakse mitte mustata NATO sõdureid
Luik: Vene õppus "Zapad" näitas NATO otsuste õigsust
NATO tugevdab Balti regiooni õhu- ja merejõududega
Tagid:
julgeolek, poliitika, kursus, riigikaitse, kaitsevägi, NATO, kaitseministeerium, Jüri Luik, Eesti

Peamised teemad