06:59 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
32 0 0

Tallinna linnavalitsuses kohtusid Pekingi ja Tallinna töögrupid, et arutada tuleval aastal plaaneeritavat Hiina uue aasta tähistamist Tallinnas

TALLINN, 1. november — Sputnik. Peasündmus leiab aset 17. veebruaril Vabaduse väljakul, millega kaasneb esmakordselt lisaprogramm rea Pekingi nädala nimetuse alla koondatud lisaüritustega.

Pekingi nädala raames korraldatakse lisaks Vabaduse väljaku kontserdile ka noorte (U 12) sõpruskohtumine jäähokis, ettevõtlusseminar, ärikohtumised ning Pekingi vaatamisväärsusi eksponeeriv näitus.

Tallinn tähistab Hiina uusaastat>>

Pekingi delegatsiooni juht hr Sun Bo ütles, et esmakordselt lisatakse kultuuriüritustele ka spordi- ning majanduskoostöö valdkond. Sun Bo avaldas lootust, et kultuurivahetuse, majanduse ja spordi kaudu lähevad kahe linna suhted veelgi paremaks.

"2018 tähistatakse Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva ja ka meie loodame anda oma panuse selle tähtpäeva väärikaks tähistamiseks", ütles Sun Bo.

Tallinna linnasekretär Toomas Sepp avaldas heameelt, et Peking toob seekord Tallinnasse nii laiaulatusliku programmi.

"Tore, et lisaks Hiina kultuuri tutvustamisele avaneb võimalus luua uusi kontakte nii noortespordi kui ettevõtluse valdkonnas. Kindlasti muudab see linnadevahelise koostöö mitmeplaanilisemaks", ütles Sepp.

Mida te teate 2017. aasta sümbolist?>>

Pekingi nädal Tallinnas 2018 on plaanis jaotada kahele perioodile: äri- ja spordikohtumised 5.-7. veebruarini ning Hiina uue aasta kontsert Vabaduse väljakul koos vabaõhunäituse, jääskulptuuride ehitamise ning kireva pereprogrammiga 17. veebruaril.

Hiina kalendri kohaselt algab uus aasta teise kuuloomisega peale talvist pööripäeva ja langeb seega meie kalendri järgi tavaliselt jaanuari lõppu või veebruarisse. Kuukalendriga seotud tähtpäevade tähistamine on Hiinas olnud aastasadu rahvuslik traditsioon.

Saluudid, uusaastasuplused ja pidulikud vaatemängud — maailm tervitas aastat 2017>>

Punase tulekuke aasta algas 28. veebruaril ja kestab 16. veebruarini 2018 ning algab koera-aasta.

Tagid:
uusaasta, Toomas Sepp, Peking, Hiina, Eesti, Tallinn

Peamised teemad