03:51 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
43 0 0

Kuigi riigi infosüsteemi amet (RIA) kutsus üles inimesi turvariskiga ID-kaartide sertifikaate uuendama, oli see möödunud ööl tehnilistel põhjustel tugevalt häiritud, mistõttu ei õnnestunud paljudel inimestel isegi öistel tundidel seda teha

TALLINN, 1. november — Sputnik. Turvariskiga ID-kaartide sertifikaatide uuendamisse on kaasatud neli asutust: RIA, PPA, SK ID Solutions ja Gemalto. Ning süsteem toimib tõrgeteta, kui kõigi nelja süsteemid toimivad.

RIA on andnud ka mõista, et on päevade küsimus, mil senised sertifikaadid peatatakse ehk ID-teenuste jätkuvaks sujuvaks kasutamiseks oleks inimestel tark sertifikaadid võimalikult ruttu ära uuendada.

Seda saab teha nii kauguuenduse teel kui ka PPA büroodes.

RIA: uuendage turvariskiga ID-kaarte>>

"Kõige mugavam on oma ID-kaardi sertifikaati uuendada kodust lahkumata, kuid kui see ei õnnestu, aitavad PPA teeninduste töötajad," ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo juht Margit Ratnik. "Teenindused on valmis ka koormuse tõusuks, kuid külastajad peaksid arvestama, et järjekorrad meie teenindustes pikenevad kindlasti."

Alates kolmaspäevast, 1. novembrist hoiavad Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) teenindused oma uksed erandkorras kauem lahti.

Lisatud töötunni ajal aitavad teeninduste töötajad sertifikaate ja PIN-koode uuendada, mobiil-ID-d aktiveerida ja väljastavad dokumente.

Tšehhide teadustöö ei keskendu Eesti ID-kaardile>>

Ratnik lisas, et vajadusel on PPA valmis avama teenindussaalid ka nädalavahetustel, kuid seda vajadust hinnatakse jooksvalt.

Klientidel, kel on soovi taotleda uut ID-kaarti, soovitab Margit Ratnik teeninduste külastamise asemel teha seda e-taotluskeskkonnas.

"Mugavalt ja kiirelt saab taotlust esitada korduvkaardi saamiseks täisealisele Eesti kodanikule ning esmakordse kaardi saamiseks alaealisele lapsele. Sel juhul peab teenindusse pöörduma vaid kaardi kättesaamiseks," selgitab ta.

Sertifikaatide uuendamiseks ei ole võimalik aega ette broneerida. Teeninduse külastamiseks ID-sertifikaatide uuendamisega mitteseotud toimingute jaoks, nt dokumentide taotlemine ja kättesaamine, kodakondsuse taotluse esitamine, võib endale sobiliku aja aegsasti ette broneerida PPA lehel.

Ühe ID-kaardi murdmine kohustaks PPA-d ligi 750 000 kaarti sulgema>>

Alates juulist saadab PPA meeldetuletusi kõikide dokumendiliikide kehtivusaja lõppemisest, mis aitab teeninduse külastust paremini ette planeerida. Meeldetuletus saadetakse dokumendi kasutaja eesti.ee elektronpostiaadressile ja et teavitus kindlasti adressaadini jõuaks, peaks eesti.ee e-maili aadress olema suunatud postkasti, mida reaalselt kasutatakse.

PPA teeninduste lahtiolekuajad alates 1. novembrist:

Tammsaare, Pinna, Tartu, Pärnu: E – R kell 9.00 – 18.00

Jõhvi, Narva, Rakvere, Jõgeva, Põlva, Võru, Viljandi, Valga: E, T, K, R kell 9.00 – 17.00, N kell 9.00 – 18.00

Rapla, Paide, Haapsalu, Kuressaare: E – R kell 9.00 – 17.00

Kärdla: E – N kell 9.00 – 17.00

Kas teie ID-kaardi sertifikaadid vajavad uuendamist, saab kontrollida politsei kodulehel. Id-kaardi uuendamisega seotud tehniliste küsimuste korral politsei palub pöörduda ID-kaardi infoliinile 1777. Muud infot, sh ka teeninduste lahtiolekuaja kohta, saab PPA infotelefonilt 612 3000, mis töötab iga päev kell 8–19.

Teema:
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
Tagid:
sertifikaat, ID-kaart, uuendamine, RIA, PPA, politsei, Eesti, Tallinn

Peamised teemad