16:07 26. Veebruar 2020
Kuula otse
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
Eesti uudised
lühendatud link
Tulistamine Vabaduse väljakul (10)
6710

Politsei- ja piirivalveamet kuulutab eeldatavalt novembris välja riigihange elektrišokirelvade ehk taserite ostmiseks. Esimesed patrullid saavad elektrišokirelvad tuleva aasta suvel

TALLINN, 1. november — Sputnik. "Esimeste seas saavad elektrišokirelvad kiirreageerimise patrullid ning need jaotatakse üle Eesti laiali. Järk-järgult on plaanis varustada elektrišokirelvadega kõik patrullid Eestis," sõnas politsei- ja piirivalveameti pearelvur Georg-Tomek Triškin, vahendab Pealinn.

Rooda: noaga meest polnud vaja maha lasta >>

"Riigihange elektrišokirelvade ostmiseks kuulutatakse eeldatavasti välja sel kuul ning orienteeruv tarne tähtaeg on järgmise aasta esimeses kvartalis. Seejärel koolitatakse ametnikud välja ning relvad jaotatakse politseinikele," ütles politsei- ja piirivalveameti pearelvur Georg-Tomek Triškin BNS-ile.

Küsitlus

Kas teie arvates tegutses politsei õigesti, kasutades Tallinnas nugadega vehkinud mehe vastu tulirelva?
 • Jah, politsei tegutses õigesti
  38.6% (37)
 • Ei, oht polnud selgelt vastavuses politsei poolt rakendatud meetmetele
  26.0% (25)
 • Ei tea, seetõttu usaldan politsei juhtkonna kinnitusi
  3.1% (3)
 • Oleks võinud kahjutuks tegemiseks jalga või kätte tulistada
  31.3% (30)
 • Ma ei ole sellest loost midagi kuulnud
  1.0% (1)
Hääleta: 4

"Elektrišokirelvade hanke lükati edasi seoses eelarveliste vahendite ümberjagamisega selliselt, et rahalised vahendid elektrišokirelvade soetamiseks tekivad aastal 2018," sõnas ameti pressiesindaja.

Psühhiaater: kas politsei oskab tulistada, kui inimene vigastustesse sureb? >>

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles teisipäeval rahvusringhäälingu uudistesaates "Aktuaalne Kaamera", et esimesed patrullid saavad elektrišokirelvad tuleva aasta suvel.

Tänavu veebruaris ütles ameti pressiesindaja BNS-ile, et politsei- ja piirivalveamet plaanib taserite ja moona hanke välja kuulutada käesoleva aasta esimeses pooles ning relvad katusele võtta aasta teises pooles. Kavas oli osta esialgu umbes sada elektrišokirelva ning elektrišokirelva laskemoona.

Ameti pressiesindaja sõnul oli taserite hanke eeldatav maksumus 100 000 ning laskemoona hanke eeldatav maksumus 72 000 eurot.

Tallinnas Vabaduse väljakul tulistas politsei 31. oktoobri ennelõunal teenistusrelvast kahe noaga vehkinud paljajalu liikunud meest. Kiirabi toimetas mehe haiglasse, kus ta suri raskete vigastuste tõttu.

Portaali Sputnik Eesti eksperdi, Venemaa sõjaväeluure (GRU) kõrgema ohvitseri ning analüütiku Villem Rooda vaatenurgast ei olnud mingit põhjust inimeselt selles olukorras elu võtta.

2018. aastal saab siseturvalisuse valitsemisala riigieelarvest palgatõusuks 6,9 miljonit eurot, mis moodustab veidi enam kui 4% siseturvalisuse töötajate palgafondist, vahendas Sputnik Eesti oktoobri alguses. Siseminister Andres Anvelt nentis, et siseturvalisuse valdkonnas on palgad ajale jalgu jäänud.

Tõusevad siseturvalisuse töötajate palgad >>

"Rohkem kui 4-protsendine palgatõus on küll viimaste aastate jooksul tuntavaim, kuid teha on veel palju, et siseturvalisuse palgad Eesti keskmisega sammu peaksid. Seetõttu seisan taas meie siseturvalisuse tagajate palgatõusu eest järgmistel riigieelarve strateegia läbirääkimistel, mis on juba alanud," vahendas siseministeerium Anvelti sõnu.

Suurim osa palgatõusuks mõeldud lisarahast läheb politsei- ja piirivalveametile (PPA). PPA saab oma töötajate palkade tõstmiseks 4,5 miljonit eurot, mis moodustab 4,1% asutuse palgafondist. Muu hulgas tõstab PPA lisarahaga politseiametnike minimaalse palga praeguselt 975 eurolt 1075 eurole.

Teema:
Tulistamine Vabaduse väljakul (10)
Tagid:
elektrišokirelv, tulistamine, relv, PPA, politsei, Vabaduse väljak, Eesti, Tallinn

Peamised teemad