02:20 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Eesti uudised
lühendatud link
2310

Üle kolme aasta kestnud konflikt Ida-Ukrainas on põhjustanud humanitaarkriisi

TALLINN, 9. november — Sputnik. Välisministeerium annetas 100 000 eurot ÜRO pagulaste ülemvoliniku ametile (UNCHR) ja 100 000 eurot ÜRO Lastefondile (UNICEF) selleks, et leevendada humanitaarkriisi Ukrainas.

"Eesti on olnud alati toeks Ida-Ukraina konfliktitsoonis elavatele abivajajatele ja kavatseb nende heaks panustada ka edaspidi," lausus välisminister Sven Mikser.

Konkreetsed annetused on suunatud haridusprojektidele ning varjupaiga ja esmatarbevahendite leidmiseks abivajajatele, lisaks ka lastekaitse ja tervishoiu alastele projektidele, teatas välisministeerium.

Elujärg on paranenud: Porošenko ja tema sõprade uus võit>>

"Üle kolme aasta kestnud konflikt Ida-Ukrainas on põhjustanud humanitaarkriisi, mille leevendamiseks mõeldud abi on kahjuks jätkuvalt alarahastatud," ütles Mikser.

Ta tõi välja, et Euroopa Liit koos liikmesriikidega on ühiselt seni konflikti jooksul panustanud üle 525 miljoni euro humanitaarabiks ja esmaseks ülesehituseks.

"Kuid rahvusvahelise kogukonnana peame pingutama veelgi enam," lisas ta.

Arvamus: MH-17 uurimisaruanne võidi salastada Kiievi palvel>>

Eesti toetus Ukrainale vahemikus 2014-2017 ulatub 6,7 miljoni euroni. Mikser kinnitas, et Ukraina, kes on olnud üks Eesti arengukoostöö peamistest sihtriikidest üle kümne aasta, jääb Eesti fookusse ka edaspidi.

Välisministeeriumi toetus on eraldatud humanitaarabi ja arengukoostöö vahenditest.

Tagid:
humanitaarabi, välisministeerium, Sven Mikser, EL, Ida-Ukraina, Eesti

Peamised teemad