21:05 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
5720

Viru maakohus mõistis politseiniku süüdi kinnipeetud mehe kallal liigse vägivalla tarvitamises ja määras talle rahalise karistuse

TALLINN, 10. november — Sputnik. Kohtu otsusel tuleb 28-aastasel Martinil tasuda võimuliialduse eest 2910 eurot. Ühtlasi peab ta hüvitama menetluskulud 2514 euro ulatuses, vahendas Pealinn viitega BNS-le. 

Psühhiaater: kas politsei oskab tulistada, kui inimene vigastustesse sureb? >>

Eeluurimise kogutud andmetel sai Ida prefektuuri politseinik Martin mullu 17. septembril väljakutse Narva-Jõesuus asuvasse baari. Seal kasutas politseiametnik ülesannete täitmisel põhjendamatut ja ebaseaduslikku vägivalda 30-aastase mehe suhtes, tekitades kannatanule kergeid kehavigastusi, tuvastas uurimine.

"Kannatanu ei osutanud mingit vastupanu, mistõttu politseiametniku tegevus polnud taotletava eesmärgi suhtes proportsionaalne ning oli konkreetseid asjaolusid arvestades ebavajalik, seega ületas süüdistatav oma tegevusega jõu kasutamisel lubatud intensiivsuse piiri," selgus eeluurimisel.

Kaljulaid: politsei on isikuvabaduste tagaja >>

Nii saigi politseinik süüdistuse võimuliialduses ehk ametiisiku poolt füüsilise jõu ebaseaduslikus kasutamises. Martin end süüdi ei tunnistanud ja ta saab maakohtu otsuse vaidlustada.

Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kalmer Kase sõnul on prokuratuur kohtuotsusega rahul.

"Politseiametnikud, kes tagavad avaliku korda, ei tohi seaduse piiridest üle astuda ning füüsilise jõu kohaldamisel, seda ka korrarikkujate suhtes, tuleb järgida kehtestatud reegleid. Võimuliialdus on kuritegu ning sellele järgneb ka kriminaal karistus," lisab Kask.

Tagid:
kinnipeetav, vägivald, PPA, politsei, Eesti

Peamised teemad