02:52 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Eesti uudised
lühendatud link
6010

11. novembril möödub 99 aastat Eesti vanima ja suurima jõustruktuuri – vabatahtlikke riigikaitsjaid koondava Kaitseliidu loomisest

TALLINN, 11. november — Sputnik. "Kaitseliit saab kohe-kohe 99. See tähendab seda, et me liigume meie sajandasse aastasse. Aga me ei saa vaadata Kaitseliitu eraldatuna kui organisatsiooni. Me peame endale üsna selgelt aru andma, et Kaitseliit kui organisatsioon kuulub suuremasse keskkonda, suuremasse raamistikku, " ütles Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili kolmapäeval toimunud aastapäevakonverentsil, teatab Kaitseliit.

Raplamaad varjutab Kotkalend >>

Kindralmajor Kiili lisas: "Tulevik esitab meile selle väljakutse, et me peame olema suutelised mõtlema laiapindselt ja laiahaardeliselt. Meil on väike ühiskond, mis tähendab seda, et me peame üksteisele väga selgelt aru andma, et me oleme üksteisest sõltuvad. Nii et ei saa lubada omale sellist lähenemist, kus koostöö muutub rivaliteediks."

Kaitseliidu sünnipäeva puhul toimus 8. novembril Paides konverents "Kaitseliidu tulevik — vajadused ja võimalused".

Algab Kaitseliidu suurõppus "Sibul 2017" >> 

Reedel asetati Kaitseliidu looja admiral Johan Pitka kuju jalamile Tallinnas pärjad ning jagati parimatele kaitseliitlastele ergutusi Kaitseliidu peastaabi hoones.

Täna, 11. novembril asetatakse pärjad Rakveres Vabadussõja mälestusmärgi jalamile, kell 15.00 toimub jumalateenistus Rakvere Kolmainu kirikus ja kell 16.00 on kontsert-vastuvõtt Rakvere teatris.

Возложение венков к памятнику  адмиралу Йохану Питке в парке Хирве
© Фото : Kaitseliit
Reedel asetati Kaitseliidu looja admiral Johan Pitka kuju jalamile Tallinnas pärjad

Virumaal liigub Põhjakonn >>

I Maailmasõja lõpuga 11. novembril 1918 lõppes ka Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud EKLi ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka.

Täna kuulub Kaitseliitu 26 000 isamaalist kodanikku.

Tagid:
jõustruktuur, aastapäev, 99. aastapäev, Kaitseliit, Meelis Kiili, Johan Pitka, Eesti

Peamised teemad