03:07 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov

"FSB agendi" kriminaalmenetlus kestab vähemalt kaks kuud

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
Kapo pidas kinni väidetava FSB agendi (6)
37 0 0

Venemaa Föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) kasuks Eesti-vastases tegevuses süüdistatav, Narvas kinni peetud 20-aastase Venemaa kodaniku kriminaalmenetlus kestab vähemalt kaks kuud

TALLINN, 14. november — Sputnik. Narvas kinni peetus 20-aastase Aleksei Vassiljevi kohtumise tulemusi Venemaa diplomaatidega tutvustas Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov.

Petrovi sõnul ei esitanud kinnipeetu kinnipidamise tingimuste kohta mingeid kaebusi. Vastavalt Eesti seadusandlusele võimaldati Vassiljevile riigi kulul määratud advokaadi õigusabi. Noormees ise ei paistnud vaatamata stressiseisundile olema eriti rõhutud seisundis, kuid, nagu ütles Venemaa suursaadik, see võib olla vaid petlik esmamulje.

Venemaa saatkond Tallinnas
© Посольство России в Эстонии

Aleksandr Petrov ei hakanud esitatud süüdistuste iseloomu kommenteerima, kuid rõhutas, et meediaväljaannetes leviv versioon noormehe sidemetest FSB-ga on vaid Eesti poole ametlik versioon. Kriminaalmenetlus selles asjas kestab Venemaa suursaadiku väitel vähemalt kaks kuud. Kogu see aeg tuleb Vassiljevil veeta vahi all. Venemaa suursaadik kinnitas, et Venemaa pool on valmis osutama kinnipeetule mistahes abi.

"Kui ta peaks vajama mingit kvalifitseeritud abi, oleme valmis seda osutama määral, nagu me seda suudame ja vaatama iga tema pöördumise piisava tähelepanuga läbi," rõhutas Petrov intervjuus portaalile Sputnik Eesti.

Suursaadik märkis samuti, et Venemaa suursaatkond aitab ka Kingissepas elaval Vassiljevi ema välispassi hankimisel, et ta saaks lõpuks oma poja juurde sõita.

Arreteerimise alused

Nagu Sputnik Eesti on varem kirjutanud, õppis Aleksei Vassiljev Kohtla-Järvel programmeerimist. 4. novembril oli ta tavapäraselt koduteel Kingisseppa, kus elab ta ema, kuid peeti Narva piiripunktis kinni. 6. novembril võttis Harju maakohus ta vahi alla.

Nagu teatab Kaitsepolitsei pressiteenistus, peeti väidetavalt FSB-ga koostööd teinud noormees kinni kahtlustatuna Eesti ametiasutuste vastu suunatud küberkuriteo ettevalmistamises, kuigi olulist kahju ta tekitada ei jõudnud.

"Meil on tegemist välisriigi ja nimelt Venemaa julgeolekuteenistuse agendiga, kelle eesmärgiks oli tungida Eesti riigiasutuste arvutivõrkudesse," kommenteeris tema vahistamist uurimist juhtiv riigiprokurör Inna Ombler.

Lähedased on teadmatuses

Siiamaani ei ole kahtlustatava emal õnnestunud Aleksei Vassiljeviga isiklikult suhelda. "Sain rääkida talle Eesti riigi poolt võimaldatud advokaadiga. Ta teatas, et mu poeg on elus ja terve. See ongi kogu mu teave. Mis juhtus, kuidas ta end tegelikult tunneb, mida ta edasi teha kavatseb, millele ta alla peab kirjutama, ma ei tea," rääkis portaalile Sputnik Eesti Alekseiga toimunust vapustatud ema Jelena Passovets.

Tema arvates olid tema pojal, kes ei olnud kunagi halva käitumisega silma paistnud, tõsised tulevikuplaanid, ta ei võinud Eesti riigi vastu haududa mingeid kurje plaane, seda enam ei usu ta, et poeg võis 20-aastaselt olla FSB agent.

Venemaa kodaniku suhtes on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 233 "Välismaalase poolt toimepandud Eesti Vabariigi vastu suunatud vägivallata tegevus" ja § 2161 "Arvutikuriteo ettevalmistamine" tunnustel. Nimetatud paragrahvide alusel ähvardab teda kolme kuni viieteistkümne aasta pikkune vangistus.

Teema:
Kapo pidas kinni väidetava FSB agendi (6)
Tagid:
FSB, KaPo, agent, Aleksei Vassiljev, suursaadik, Aleksandr Petrov, Eesti, Venemaa

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  45
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  63
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  66