23:40 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Eesti uudised
lühendatud link
26 0 0

Lahingukooli laskelaager on õppeaine "laske-ja lõhkamisõpe" viimane osa ja pärast arvestuste tegemist saavad õppurid laskmise läbiviimise õiguse

TALLINN, 14. november — Sputnik. Esmaspäeval algas Pärnumaal lahingukooli viiepäevane laskelaager, kus tulevased veeblid valmistuvad jätkuväljaõppe ja lahinglaskmiste korraldamiseks, teatas kaitseväe peastaap.

Venemaa regionaalküsimuste instituudi peadirektor, poliitikateaduste kandidaat Dmitri Žuravljov
© Фото : из личного архива

"Õppurid sisenevad relvaga nende jaoks loodud situatsiooni, mille nad peavad lahendama. Sealjuures on oluline olla kiire ja täpne ning järgida ohutusnõudeid. Lisaks laskmistele peavad õppurid ka ise laskmisi läbi viima ja harjutusi korraldama," ütles laskelaagri vastutav läbiviija kapten Tarvo Planken.

Laskelaagris osalev põhikursuse õppur Kermo Paap on laagriga väga rahul.

"Harjutused on hästi üles ehitatud ja on huvitavad. Kuna ma tegelen ise laskespordiga, siis oli täna minu jaoks põnev päev," ütles õppur Paap.

Lahingukooli laskelaager on õppeaine "laske-ja lõhkamisõpe" viimane osa ja pärast arvestuste tegemist saavad õppurid laskmise läbiviimise õiguse. Teisipäeval olid laskelaagris individuaalsed laskeharjutused. Kolmapäeval ja neljapäeval sooritavad õppurid meeskonnaharjutusi, jao lahinglaskmisi ja käsigranaadi viskeharjutusi.

Võrus paiknevas kaitseväe ühendatud õppeasutuste lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Tagid:
õppus, kaitsevägi, veldveebel, Pärnumaa, Eesti

Peamised teemad