12:06 16. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
Lahingukooli laskelaager on õppeaine laske-ja lõhkamisõpe viimane osa

Tulevased veeblid võtavad omavahel mõõtu laskelaagris

© Estonian Defence Forces
Eesti uudised
lühendatud link
14 0 0

Lahingukooli laskelaager on õppeaine "laske-ja lõhkamisõpe" viimane osa ja pärast arvestuste tegemist saavad õppurid laskmise läbiviimise õiguse

TALLINN, 14. november — Sputnik. Esmaspäeval algas Pärnumaal lahingukooli viiepäevane laskelaager, kus tulevased veeblid valmistuvad jätkuväljaõppe ja lahinglaskmiste korraldamiseks, teatas kaitseväe peastaap.

Venemaa regionaalküsimuste instituudi peadirektor, poliitikateaduste kandidaat Dmitri Žuravljov
© Фото : из личного архива

"Õppurid sisenevad relvaga nende jaoks loodud situatsiooni, mille nad peavad lahendama. Sealjuures on oluline olla kiire ja täpne ning järgida ohutusnõudeid. Lisaks laskmistele peavad õppurid ka ise laskmisi läbi viima ja harjutusi korraldama," ütles laskelaagri vastutav läbiviija kapten Tarvo Planken.

Laskelaagris osalev põhikursuse õppur Kermo Paap on laagriga väga rahul.

"Harjutused on hästi üles ehitatud ja on huvitavad. Kuna ma tegelen ise laskespordiga, siis oli täna minu jaoks põnev päev," ütles õppur Paap.

Lahingukooli laskelaager on õppeaine "laske-ja lõhkamisõpe" viimane osa ja pärast arvestuste tegemist saavad õppurid laskmise läbiviimise õiguse. Teisipäeval olid laskelaagris individuaalsed laskeharjutused. Kolmapäeval ja neljapäeval sooritavad õppurid meeskonnaharjutusi, jao lahinglaskmisi ja käsigranaadi viskeharjutusi.

Võrus paiknevas kaitseväe ühendatud õppeasutuste lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Tagid:
õppus, kaitsevägi, veldveebel, Pärnumaa, Eesti

Peamised teemad

 • Военнослужащие украинских вооруженных сил Украины

  Sõjaseisukord kehtib Ukrainas alles kaks nädalat, kuid hakkab juba ohustama Ukraina majandust, arvatakse Ülemraadas. Kogu selle aja on sõjakomissariaadid üritanud linnatänavatelt kinni püüda vajalikku hulka kodumaakaitsjaid ja tsiviilvõimud piiravad alkoholi müüki vormis inimestele.

  5
 • Пингвины

  ÜRO kliimakohtumine Poolas kiitis laupäeval heaks 2015. aasta Pariisi kliimaleppe eesmärkide täitmise reeglistiku, mis ei vasta siiski maailma kõige riikide ambitsioonidele.

  20
 • Demokraatia sümbol

  Lähima kahe aasta vältel on Ameerika määratud kuulda saama, kas pistis vaikimise eest on piisavaks aluseks ametist tagandamisele ja millisel hetkel nimelt lakkas Michael Cohen venelastega arutamast oma ülemuse plaane rajada Moskvas Trumpi Torn.

  35