14:45 16. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1007
  • RUB70.9456
Rooma paavst võib järgmisel aastal külastada Eestit

Rooma paavst võib külastada Eestit

© AP Photo / Alessandra Tarantino
Eesti uudised
lühendatud link
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
4210

Rooma katoliku kiriku piiskop isa Philippe Jourdan teatas pühapäeval Tallinnas peetud missal, et paavst Franciscus külastab järgmisel aastal tõenäoliselt Eestit

TALLINN, 19. november — Sputnik. Paavsti visiit oleks seotud Eesti Vabariik 100 sündmustega, kinnitas Eesti katoliku kiriku pressiesindaja Marge Paas, vahendab ERR.

"Apostellik nuntsius külastas viimastel päevadel Eestit ja tema sõnum oli, et 99 protsenti on kindel, et septembris 2018 võiks Püha Isa külastada Eestit. Täpset kuupäeva ei tea, aga ettevalmistused käivad," ütles Paas ERR.ee-le paavsti võimaliku visiidi kohta. "Paavsti üldine hoiak on külastada väikeseid riike."

Rooma katoliku kiriku piiskop isa Philippe Jourdan ütles, et info paavsti tõenäolisest visiidist tuli Roomast, kus Püha Tooli nuntsius Balti riikides Pedro Lopez Quintana kohtus paavstiga ja sai teada, et paavst valmistub Eestisse tulekuks.

Paavst Franciscus andis Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia>>

"See on unistus, mis meil on olnud juba mitu aastat," kinnitas isa Philippe Jourdan, lisades, et kui tavaliselt on need kohtumised väga töised ja asjalikud, siis see teade oli paavsti jaoks olnud väga isiklik.

Täpsed kuupäevad selguvad ilmselt aasta lõpuks.

Siiani on Johannes Paulus II olnud ainus paavst, kes on külastanud Eestit. Johannes Paulus II visiit Eestisse toimus 10. septembril 1993.

Teema:
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
Tagid:
paavst, Rooma, Eesti

Peamised teemad