02:52 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
3210

Tallinna linnahalli lääneküljele grafiti tegemise osas on prokuratuur muinsuskaitseameti avalduse alusel algatanud kriminaalmenetluse

TALLINN, 20. november — Sputnik. Kinnitame, et kõnealuses juhtumis laekus avaldus, mis sisaldab kuriteole viitavaid andmeid, ütles ERR-ile prokuratuuri pressiesindaja.

Linnahalli seinamaalingu eemaldamise eest tasub linn >>

Tallinna Linnahall
© Sputnik / Александр Заболотный

Selle kontrollimiseks on tema sõnul alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku 204. paragrahvi tunnustel, mis on algfaasis. Karistusena seisab kriminaalkoodeksis sellise teo eest kuni viieaastene vangistus, juriidilisele isikule on ette nähtud rahaline karistus.

PRDS Eesti OÜ katkestas oktoobri keskel linnahalli lääneküljelt maalingute maha pesemise.

Tallinna linnahalli seinad saavad puhtaks >>

Arhitektuurimälestiseks tunnistatud hoonele värvisid septembri alguses suuremõõtmelise maalingu Märt Sultsi eestvedamisel Tallinna kunstigümnaasiumi noored, Kopli kunstigümnaasiumi noored ning Piradose tänavakunstnikud. Projekti jaoks tuli raha Tallinna linnalt — 15 000 eurot ja 10 000 eurot Tallinna Linnahalli AS-i nõukogult.

Linnahall on olnud tühi 7 aastat, selle jooksul on omanik (Tallinna linnavalitsus) lasknud seda mitu korda grafitist puhastada, samuti on pidevalt olnud tagatud valve ja elementaarne hooldus, seisab Muinsuskaitseameti kodulehel.

Tallinna linnahalli makett
© Sputnik / Вадим Анцупов

Vaata, kuidas Linnahall tulevikus välja nägema hakkab >>

Muinsuskaitseametil ei ole midagi tänavakunsti vastu, kuid nii nagu muudegi loominguliste eneseväljenduste puhul on olulised selleks valitud aeg ja koht, teatas amet. Riiklik kultuurimälestis ei ole sobiv koht tänavakunstile.

Vaatamata kehvale olukorrale ei ole Linnahall katmist ootav tühi lõuend, vaid tunnustatud arhitektuuriteos. Ka kõige ilusam seaduserikkumine on ikkagi seaduserikkumine. Kunstiline tase või soov teha vabariigile kingitust ei vähenda süüteo olemust, seisab ameti teates.

Tagid:
karistus, kuritegu, kriminaalmenetlus, grafiti, Linnahall, Märt Sults, Tallinn, Eesti

Peamised teemad