10:18 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Eesti uudised
lühendatud link
2410

Kolmapäeval algas Tartus kaitseväe ühendatud õppeasutustes Eesti juhitud NATO teadus- ja tehnoloogiaorganisatsiooni töögrupi seminar, millel osalejad arutlevad väikeriikide rünnakukünnise tõstmise üle

TALLINN, 22. november — Sputnik. "Eelmisel kohtumisel Tšehhis vaatasime rohkem kontseptuaalset raamistikku, täna arutleme, millised peaksid olema sõjalised võimepaketid, mida väikeriik peaks välja arendama selleks, et neid oleks keerulisem rünnata," ütles töögrupi juht, kaitseväe ühendatud õppeasutuste teadur Jaan Murumets, edastab kaitseväe peastaap.

Raport: NATO jõude Balti riikides peab kolmekordistama >>

Kahe kohtumise tulemusel esitab töögrupp seminaride käigus tekkinud võimalikud poliitikad ja võimepaketid, mille kohta annab NATO teadus- ja tehnoloogiaorganisatsioon järgmisel aastal välja aruande.

Kohtumisel osalevad lisaks Eestile ka Rootsi, Soome, Norra, Tšehhi, Horvaatia ja Sloveenia. Lisaks on Eestist kohal ka eksperdid kaitseministeeriumist ja rahvusvahelisest kaitseuuringute keskusest.

Svipsis NATO, ehk kuidas purjus põhjaatlandid Baltimaid kaitsevad >>

Hollandi uuele kaitseministrile saadetud raport leiab, et NATO sõjaväelasi peaks Balti riikides olema praeguse 3200 asemel 15 000, vahendas Sputnik Eesti kuu esimesel poolel.

Kui NATO liitlased tahavad, et Venemaa neile Balti riikides üllatusrünnakut ei korraldaks, peaks nad oma vägesid neis riikides kolmekordistama, leiab Hollandi uuele kaitseministrile saadetud raportis rahvusvaheliste küsimuste nõuandekogu.

NATO
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Probleemina on välja toodud ka bürokraatia. Nimelt peab selle, kas saata vägesid Balti riikidesse appi või mitte otsustama rahvusparlament, mis tähendab, et näiteks Prantsusmaa või Briti üksus võib Baltimaadesse jõuda alles 30 päevaga.

Raport soovitab Hollandi valitsusel nõuda NATO-s sõjaliste üksuste suurendamist, kiirema ümber-paigutamise võimekust ja paremate suhete loomist Venemaaga.

Soome meedia: Venemaa harjutas Zapadil Balti riikide vallutamist >>

Enamik soomlasi ei soovi NATO liikmesuse taotlemist, ilmnes Helsingin Sanomates avaldatud küsitlustulemustest. NATO-ga liitumise vastu on 59 protsenti vastanuist, seda toetab 22 protsenti. Üheksateist protsenti oma seisukohta ei avaldanud.

Tagid:
julgeolek, rünnak, väikeriik, seminar, töögrupp, NATO, kaitsevägi, Jaan Murumets, Tartu, Eesti

Peamised teemad