21:39 23. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1123
  • RUB71.0887
Balti elektrijaama territooriumil hukkus tööõnnetuses mees

Balti elektrijaama territooriumil juhtus raske tööõnnetus

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Eesti uudised
lühendatud link
Põlevkivienergeetika (21)
5101

Enefit Energiatootmise Balti elektrijaama tootmisterritooriumil toimus öösel vastu kolmapäeva raske tööõnnetus, milles hukkus Enefit Kaevanduste logistikaüksuse 59-aastane vedurijuhi abi, kes töötas ettevõttes 24 aastat

TALLINN, 22. november — Sputnik. Töötaja leiti surnuna põlevkivipunkrist. Õnnetuse detailid ja põhjused tuvastab uurimine, teatas Eesti Energia.

Tööohutuse rikkumine võib tuua 32 000 eurot trahvi >>

Enefit Energiatootmine ja Enefit Kaevandused avaldavad lähedastele sügavat kaastunnet. "Pakume sel raskel ajal psühholoogilist nõustamist nii hukkunu lähedastele kui ka lähimatele kolleegidele," ütles Enefit Energiatootmise juhatuse esimees Tõnu Aas.

Füüsiline ülekoormus põhjustab enim kutsehaigusi, illustratiivne foto
© Foto : Ирина Барсегян

Juhtunu osas on algatatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku § 198 lg 2 tunnustel: töötervishoiu- ja tööohutusnõuete eiramine ettevaatamatusest, kui sellega on tekitatud inimesele raske tervisekahjustus või põhjustatud inimese surm. Kuni uurimise lõpuni annab täiendavat teavet juhtunu kohta prokuratuur.

Kurvast juhtumist kirjutab põhjalikumalt Sputnik Eesti venekeelne portaalipool.

Tööinspektsioon tegi ettepaneku täpsustada tööohutusealaseid väärteokoosseise nii, et ohutusnõuete eiramise puhul ulatub juriidilise isiku trahv kuni 32 000 euroni, vahendas Spuntik Eesti augustis.

Tööinspektsioon: tööõnnetuste arv on kasvanud >>

Samasugused karistused ootavad tööandjat ka juhul, kui rikkumisega kaasnes oht töötaja tervisele või elule või kui töötaja juhendamise või väljaõppe korraldamata jätmisega kaasnes raske tervisekahjustus või surm.

Teema:
Põlevkivienergeetika (21)
Tagid:
tööline, tööõnnetus, põlevkivi, kriminaalmenetlus, surm, Balti elektrijaam, Enefit Kaevandused AS, Eesti

Peamised teemad