02:40 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Eesti uudised
lühendatud link
3310

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas täna, 27. novembril peetud kodanikupäeva tseremoonial aasta kodanikuks sotsiaalse ettevõtja ja kodanikuühiskonna aktivisti Rasmus Raski

TALLINN, 27. november — Sputnik. Tänavu oli aasta kodaniku konkursi moto "Kujundame tulevikku", mis sai inspiratsiooni käimasolevast laste ja noorte kultuuriaastast, teatab Kultuuriministeerium.

Rasmus Rask on üks SA Kiusamisvaba Kool eestvedajatest ning tänavu sügisel eraalgatusena alustanud kolmkeelse keelekümblusprogrammiga põhikooli Avatud Kool asutaja. Samuti tegeleb ta noorte alkoholismiennetusega.

Ministeerium ootab aasta kodaniku kandidaate >>

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Rasmus Rask ühiskonna suhtes hooliv ja vastutustundliku ellusuhtumisega inimene.

Eesti Ajaloomuuseum
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Raski sõnadele järgnevad ka teod, mis paljuski on pühendatud just meie järelkasvule. Tunnustan vastset aasta kodanikku tema tähelepanelikkuse ja panuse eest aidata luua avatud ja ühtehoidvat Eestit, kus elavad julged ja hoolivad inimesed," lausus Saar.

Aasta isa on Meelis Sibrits >>

Rasmus Rask ise sõnas, et aasta kodaniku tiitel on tema jaoks suur au ning see on märk, et teemad, millesse ta on viimastel aastatel panustanud, on Eesti ühiskonna arengu seisukohast olulised.

"Tunnen, et olen täna õnnelik: mul on armastav perekond ning mul on omad väikesed ettevõtmised, mis on mulle tähenduslikud. Olen uhkusega Eesti kodanik. See tiitel annab mulle edasiseks jõudu ja indu," ütles Rask.

Aasta kodaniku aunimetusele esitati ühtekokku 27 kandidaati. Aunimetusega kaasneb sümboolne rahaline preemia ning Reti Saksa miniskulptuur "Ühiskonna õis". Aasta kodaniku tava algatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal ning tänavu anti aunimetus välja 15. korda. Varasemate aasta kodanikega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi veebilehel.

Täna on kodanikupäev >>

Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele.

Tagid:
tulevik, noored, konkurss, tiitel, tunnustus, aasta kodanik, Eesti Ajaloomuuseum, Kultuuriministeerium, Indrek Saar, Rasmus Rask, Tallinn, Eesti

Peamised teemad