02:06 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Eesti uudised
lühendatud link
2910

Peaminister Jüri Ratas avaldas toetust majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile, kelle elukaaslane Teet Soorm sai kolmapäeval kahtlustuse omastamises ja rahapesus

TALLINN, 30. november — Sputnik. "Kadri Simson on olnud väga tugev majandus- ja taristuminister. Ta on teinud oma tööd alati professionaalselt, ausalt ja täie pühendumusega. Tema alusetu seostamine antud kahtlustusega oleks ründamine läbi eraelu. See on alatu ning poliitilisse kultuuri sobimatu. Toetan igati Kadri Simsoni jätkamist valitsuse liikmena," teatas Ratas neljapäeval sotsiaalmeedia vahendusel.

Majandusminister Kadri Simson ütles ERR-ile, et täna pole ta situatsioonis, kus peaks valima oma töö ja kuriteokahtlustuse saanud elukaaslase toetamise vahel. Kui ta siiski kunagi selle valiku ees on, loobub ta tööst lähedaste kasuks.

Politsei pidas kinni Teet Soormi >>

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni kaks HKScan Baltikumi juhtkonna endist liiget — Teet Soormi ja Mati Tuvi, keda on alust kahtlustada suures ulatuses omastamises ja rahapesus, vahendas Sputnik Eesti eile.

Seni kogutud tõendite järgi on alus Soormi ja Tuvi kahtlustada ettevõttele kahjulike tehingute tegemise läbi usalduse kuritarvitamises ning kokku ligi pooleteise miljoni euro omastamises ning samas ulatuses rahapesus, ütles põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Stella Veber.

Rakvere lihakombinaadi palgatüli lepitaja on pettunud >>

Tagid:
omastamine, rahapesu, kinnipidamine, toetus, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, HKScan, politsei, Teet Soorm, Kadri Simson, Jüri Ratas, Eesti, Tallinn

Peamised teemad