20:22 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Eesti uudised
lühendatud link
7910

Kaitseliit korraldab seoses vajadusega kontrollida Tallinna maleva allüksuste väljaõpet, ajavahemikus 1. detsembrist kuni 2. detsembrini koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga ühisõppuse "Põhjatäht 2017"

TALLINN, 2. detsember — Sputnik. Ühisõppuse käigus harjutatakse objekti julgestamist ja piiratud kujul linnalahingut, edastab Tallinna linnaplaneerimise amet.

Õppus algas eile, 1. detsembril kell 18 üksuste formeerimisega Kaitseliidu Tallinna Maleva objektidel. Kell 19 koondusid üksused Politsei- ja Piirivalveameti perimeetril, aadressil Ädala 4. Politsei- ja Piirivalveameti valdusesse jääva ala kaitsmine toimus kuni 2. detsembri kell 1-ni. Ädala tänava ümbruses imitatsiooni vahendeid (paukpadrunid) ei kasutata.

Kaitseliidu looja admiral Johan Pitka kuju
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kaitseliidu õppus Orkaan toob kohale üle 1000 osaleja >>

Laupäeval, 2. detsembril liikusid Tallinna maleva allüksused mööda Sõpruse puiesteed ja Mustamäe teed Nõmmelt Põhja-Tallinnasse, Sõle, Kopli, Kaluri ja Süsta tänava piirkonda ning Paljassaare poolsaarele. Põhja-Tallinnas teostatakse piiratud kujul manöövreid ja liikumisi.

Väliharjutus toimub valgel ajal ja õppuse alal asuvate ning õppuseks kasutatavate objektide ja maa-alade haldajaid on teavitatud. Õppuse läbiviimine on kooskõlastatud Tallinna linnavalitsuse, Politsei- ja Piirivalveameti ja Keskkonnaametiga.

Baltikum valmistab ette lapspartisane >>

Õppus hõlmab kontrollpunktide rajamist, patrullimist linnatänavatel ja linnalahingu elemente. Väljaõppele reaalsuse lisamiseks kasutab Tallinna malev 2. detsembril kell 8-st kuni 21-ni Põhja-Tallinnas (eelkõige Kopli liinidel ja Paljassaare poolsaarel) imitatsioonivahendeid — paukpadruneid, suitsu- ja käsigranaadi imitatsiooni.

Kaitseliidu õppus ei takista elanike ja autoliikluse vaba liikumist. Kogu õppuse vältel ei sisene kaitseliitlased eravaldustesse, vaid tegutsevad ainult riigi- või omavalitsuse omandis olevatel maa-aladel või eelnevalt kooskõlastatud objektidel ja maa-aladel. Kaitseliitlased osalevad õppusel välivormis ja eraldusmärkidega. Õppusel osaleb ligi 400 kaitseliitlast.

Lõppes seni suurim Kevadtorm >>

Linnaelanikel palutakse mitte uudistama minna ja lasta tegevliikmetel õppus segamatult läbi viia. Õppus ei kujuta ohtu ei sellest osavõtjatele ega ka linnaelanikele. Tegu ei ole demonstratsioonesinemisega, vaid osaga väljaõppest, kohalike elanike poolt oodatakse mõistvat suhtumist.

Tagid:
õppus, linn, ühiskond, Tallinna Malev, Kaitseliit, PPA, Põhja-Tallinn, Eesti, Tallinn

Peamised teemad