17:36 18. Oktoober 2018
Kuula otse
  • USD1.1530
  • RUB75.6506
Raekoja platsi kuusel süüdati advendituli

Raekoja platsi kuusel süüdati advendituli

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
3420

Pühapäeval, 3. detsembril, süüdati Raekoja platsi kuusel traditsiooniline esimene advendiküünal. Küünla süütasid Tallinna linnapea Taavi Aas ja Tallinna praost Jaan Tammsalu

TALLINN, 3. detsember — Sputnik. "Aasta on taas möödunud. Tempokalt ja märkamatult, nagu tavaliselt. Täna süütame koos Tallinna praosti Jaan Tammsaluga advendiküünlad siin Tallinna esinduslikumal jõulukuusel. Maailma vanima teadaoleva avaliku jõulupuu püstitasid siia, Tallinna südamesse, Mustpeade vennaskonna kaupmehed 576 aastat tagasi," ütles linnapea pidulikul üritusel Raekoja platsil, edastab linnaplaneerimise amet.

© Sputnik / Илона Устинова
Raekoja platsi kuusel süüdati advendituli

"Me astume ootuse aega. Praegu on õige hetk võtta tempo maha, mitte tormata mööda olulisest ning keskenduda oma lähedastele. Võtkem siis sel kaunil jõulueelsel ajal aega olla koos oma lähedastega. Leidkem võimalusi ja tahet aidata neid, kes meie abita hakkama ei saa," sõnas linnapea.

Esimesel advendil algab fotokonkurss "Aastaring Tallinnas 2017" >>

Ta lisas, et märgata ja teha head oma kaasinimestele — tähendab hoolida. "Me ju teame, et iga hetk täis pühendumust, iga hea sõna ja heategu on kallimad kallitest kingitustest. Mitte niivõrd asjad kui just pühendatud aeg on iga inimese jaoks hindamatu väärtus," ütles Aas.

Lõpetuseks ta ütles: "Meie kõik oskame hinnata hea sõna, inimliku soojuse ja läheduse lummavat mõju inimese hingele ja südamele. Head tallinlased! Soovin teile ilusat advendiaega ja kauneid Jõule!"

Lonely Planet nimetas Tallinna linnaks, mida järgmisel aastal kindlasti tasub külastada >>

Sel pidulikul üritusel esinesid Jaani koguduse kammerkoor, Kaarli koguduse kontsertkoor, Peeteli koguduse kammerkoor, Püha Vaimu koguduse kammerkoor, Tallinna Kammerkoor ja Viimsi koguduse kammerkoor koorijuhtide Veljo Reieri, Pärtel Toompere ja Imbi Laasi juhatusel.

Algab fotokonkurss „Aastaring Tallinnas 2017"

Tallinna Kommunaalamet korraldab 3. detsembrist 2017 kuni 21. jaanuarini 2018 veebipõhise fotokonkursi "Aastaring Tallinnas 2017", mille eesmärgiks on leida uusi ja huvitavaid fotosid Tallinnast. Fotod peavad jäädvustama linnas aset leidnud sündmusi, inimeste tegevusi ja linnapildi muutumist eri aastaaegadel, vahendas Sputnik Eesti.

Jõululaat Tallinna Raekoja platsil
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tänavuse jõulukuuse leidis Kesklinna valitsus Vääna-Jõesuust, kus see kasvas perekond Saarele kuuluval kinnistul. Puu on umbes poolsada aastat vana ja vääriline kaunistama jõuluaegse Tallinna ajaloolist keskust, vahendas Sputnik Eesti kuu alguses.

Tallinna jõuluturg on avatud! >>

Esinduspuud valiti nagu alati kaua ja hoolikalt. Raekoja platsi jõulukuuse suhtes valitsevad suured ootused: jõulupuu peab olema kohev, tihe ja piisavalt kõrge, ühesõnaga — see peab olema igati esinduslik ja ajaloolise koha vääriline.

Möödunud aastal Tallinna jõuluturg oli tunnistatud Euroopa üheks kõige kaunimaks jõuluturuks. "Iga aastaga muutub Tallinna jõuluturg aina uhkemaks. Kuninglikult kauni kuuse juurest keset Raekoja platsi kulgevad kiirtena kaubalettide read, kus müüakse üksteise võidu meeneid ja maiustusi," oli öeldud reitingutabelis, mille koostajad asetasid Eesti pealinna jõuluturu Berliini järel teisele kohale.

Tagid:
kuupäevad, sündmus, advendiküünal, jõulukuusk, ühiskond, advent, Jaan Tammsalu, Taavi Aas, Raekoja plats, Eesti, Tallinn

Peamised teemad