08:51 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
3210

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise teadmistemängus saab osaleda 12. detsembrini

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Detsembris algas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise viimane kuu ning selle raames kutsutakse kõiki 4.-12. detsembrini osalema Eesti EL Nõukogu eesistumise teadmistemängus, teatab portaal eu2017.ee.

Kõigi õigesti vastanute vahel loositakse 13. detsembril välja 20 eesistumisega seotud meenete komplekti, milles on akupank või küünlakomplekt, helkur, pastakas ning Eesti Vabariik 100 šokolaad või kommid. Lisaks saab kingi saaja valida Baltmani disainitud lipsu või siidsalli.

Teadmistemängu küsimused leiate siin.

Ratas tänab Eesti eesistumise partnereid ja sponsoreid>>

Eesistumine ja Euroopa Liit

Euroopa Liidu Nõukogu on Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni kõrval üks kolmest otsuseid tegevast Euroopa Liidu institutsioonist.

Nõukogu ülesandeks on kujundada liidu seadusandlust, võtta vastu õigusakte ja koordineerida liikmesriikide poliitikaid.

Vastavalt käsitletavale poliitikavaldkonnale tuleb nõukogu kokku 10 erinevas koosseisus, kus kohtuvad Euroopa Liidu liikmesriikide vastava valdkonna ministrid.

2017. aasta juulist detsembrini on Eesti esmakordselt Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja.

Eesistujariigi ülesandeks on aidata kaasa nõukogu seisukohtade kujundamisele, võttes arvesse kõigi liikmesriikide huve, ent jäädes ise seejuures neutraalseks.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise videod võitsid selge sõnumi auhinna>>

Eesistumisperioodi jooksul korraldab ja juhatab Eesti Euroopa Liidu Nõukogu kõigi tasandite istungeid, koosolekuid ja töörühmade tööd. Liikmesriikide vahel saavutatud kokkuleppeid tuleb eesistujal esindada ja kaitsta läbirääkimistel Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendiga. Seega on eesistujariigil ainulaadne võimalus kuue kuu jooksul Euroopa Liidus arutelusid suunata.

Nõukogu eesistujariik vahetub iga kuue kuu tagant. Kolm järjestikust eesistujariiki moodustavad seejuures nn eesistujariikide kolmiku, kes lepib omavahel kokku, millistele valdkondadele Euroopa tasandil rohkem tähelepanu pöörata. Seeläbi tagatakse, et olulised teemad püsivad fookuses 18 järjestikuse kuu jooksul. Eesti on ühes eesistujariikide kolmikus Bulgaaria ja Austriaga.

Brüsselis tähistati Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist suurejoonelise kontserdiga>>

Eesti soovib oma eesistumisperioodi jooksul olla asjatundlik ja tõhus ning avatud ja läbipaistva tööstiiliga vahendaja, pöörates muu hulgas erilist tähelepanu näiteks digitaalvaldkonnale, avatud ja uuendusmeelsele majandusele ning puhta elukeskkonna säilitamisele.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
teadmistemäng, viktoriin, eesistumine, Euroopa Liit, Eesti

Peamised teemad