10:03 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Eesti uudised
lühendatud link
31 0 0

Riigikogu sotsiaalkomisjon kiitis esmaspäeval tubakaseaduse muutmise eelnõu teksti heaks ning see läheb kolmapäeval teisele lugemisele, samas lükkub eelnõu seadusena jõustumine senisest pool aastat hilisemaks

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ütles ERR-i raadiouudistele, et komisjon on ära kuulanud väikekaupmeeste esindajate arvamused, arutanud kaupmeeste liidu märgukirja ning otsustas, et eelnõu ei jõustu seadusena mitte 1. jaanuaril 2019 vaid sama aasta 1. juulil.

"Täna kiitis sotsiaalkomisjon teksti heaks ja teine lugemine toimub kolmapäeval ning eelnõu vastuvõtmine on planeeritud 13. detsembriks," kinnitas ta.

Eelnõu näeb ette tubakatoodete ja nendega seonduvate toodete väljapaneku keelu, samuti nende kaubamärkide esitlemise keelu jaekaubanduse müügikohtades.

Maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk tahab maapoode päästa tubakatoodetega, illustratiivne foto
© Sputnik / Илья Питалев

Erandid jäävad spetsialiseerunud jaemüügikohtadele, rahvusvahelisel liinil sõitvatele laevadele ning lennujaama ja sadama kinnisel territooriumil asuvatele kauplustele.

Suitsetamine keelatud!>>

Eelnõu näeb ette ka e-sigarettide kättesaadavuse ja tarvitamise piiramise ehk e-sigareti kasutamine on edaspidi lisaks lasteasutustele keelatud kõigis teistes suitsetamiseks keelatud kohtades.

Maksu- ja tolliametile antakse kontrollostu õigus salatubaka müügi kindlakstegemiseks ning politseiametnikele alaealistele tubakatoodete või seonduvate toodete müügi kindlakstegemiseks koos õigusega vajaduse korral kaasata kontrollostu tegemisse vähemalt 16-aastaseid noori.

USA tubakafirmad tunnistasid, et suitsetamine tapab>>

Müügiedenduse keelule, väljapaneku ja kaubamärkide esitlemise keelule, riigisisese kaugmüügi keelule, maitse- ja lõhnaainete keelule e-sigarettides, keelule müüa tubakatootega seonduvat toodet muu tootega ühtses pakendis ning kehtivatele pakenditele märgistuse nõuete laiendamine ka pakenditesse lisatavatele trükistele on üleminekuaeg 1. juulini 2019.

Tagid:
e-sigaret, tubakas, EMTA, Riigikogu, Eesti

Peamised teemad