00:14 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Eesti uudised
lühendatud link
22 0 0

Indias vanglast vabastatud Eesti laevakaitsjad on kolmapäeva hommikul lennukis ja teel koju

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Välisminister Sven Mikser avaldas suurimat heameelt, et Eesti laevakaitsjad on teel kodu poole, teatas välisministeerium.

"See on meile kõigile rõõmustav uudis ning kõige olulisem on, et laevakaitsjad jõuaksid turvaliselt tagasi koju oma lähedaste juurde," ütles välisminister.

"Teen valitsusele ettepaneku vabastada laevakaitsjad riigilt saadud rahalise abi tagasimaksekohustusest. Laevakaitsjad ja nende pered on olnud neli aastat väga keerulises olukorras. Ma ei soovi tekitada neile täiendavat murekoormat," märkis väliminister Mikser.

India kohus mõistis laevakaitsjad õigeks>>

Sven Mikser tunnustas ka Eesti diplomaate, kes on juhtumi lahendamisele kaasa aidanud.

"Olen äärmiselt uhke välisministeeriumi ametnike üle, kes nägid palju vaeva selleks, et laevakaitsjad saaksid koju pöörduda. Erilist tänu väärivad välisministeeriumi asekantsler Annely Kolk, konsul Mats Kuuskemaa, suursaadik Riho Kruuv, kogu Eesti saatkond New Delhis ning väliministeeriumi konsulaarosakond," sõnas välisminister.

Mikser lisas, et kindlasti on juhtumi lahenemisel positiivne mõju Eesti ja India suhetele.

Laevakaitsjad asusid koduteele>>

Indias vanglast vabastatud Eesti laevakaitsjad on kolmapäeva hommikul lennukis ja teel koju.

India kohus otsustas eelmisel nädalal rahuldada laevakaitsjate apellatsioonikaebuse ning laevakaitsjad, kelle hulgas on ka 14 Eesti kodanikku, vabastati vanglast. Laupäeval väljastas kohus ka laevakaitsjaid puudutava otsuse täisteksti, mis lubas kohalikel võimudel menetlusega edasi liikuda. Esmaspäeval teataski koha peal viibiv välisministeeriumi asekantsler Annely Kolk, et prokuratuur ei kavatse otsust edasi kaevata.

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta 18. oktoobril piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli indialaste kõrval ka 23 välismaalast — 14 Eesti kodanikku, kuus britti ja kolm ukrainlast.

Tagid:
välisministeerium, Sven Mikser, laevakaitsja, India, Eesti

Peamised teemad