03:11 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
Isejuhtiv sõiduk (12)
2010

Projekti eesmärgiks on tuua linnade ühistranspordi võrkudesse pilootprojekti raames isesõitvad autonoomsed bussid, mis on mõeldud rohelise viimase miili kasutamiseks

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Tallinna Linnavalitsuse kolmapäevasel istungil otsustati esitada Tallinna Linnavolikogule otsuse eelnõu "Osalemine Interreg 2014-2020 Läänemere programmis "SOHJOA- Keskkonnasõbralikule ja isesõitvale viimase miili ühistranspordile üleminek Läänemere regioonis välisprojektis", sildfinantseerimisega nõustumine ning volituse andmine Tallinna Transpordiameti juhatajale", teatas linnaplaneerimise amet.

Isejuhtiv või isepäine: kas pole ohtlik sõita ilma juhita bussiga >>

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul toetab projekt Tallinna arengukava eesmärke ning toob kaasa teadmise ja pädevuse keskkonnasõbralike ning arukate autonoomsete ühistranspordilahenduste korraldamiseks.

"Inspireeriv, ohutu ning energia- ja keskkonnasäästlik linnaruum on üks oluline siht, mille suunas Tallinn püüdleb ning usun, et projekt suurendab inimestes ka usaldust isesõitvate transpordivahendite suhtes, " sõnas Mölder.

Tallinn, Helsingi ja Kongsberg kohustuvad projekti käigus testima autonoomseid isesõitvaid busse linna ühistranspordivõrgus 6-9 kuud.

Kogu projekti eelarve on 3 890 451,14 eurot, millest Tallinna linna eelarve on 382 000 eurot ja omaosalus sellest on 57 300 eurot. Iseliikvate sõidukitega loodetakse vähendada linnades CO2 taset. Projekti kestvus: 01.10.2017-01.09.2020.

Kiirtrammiprojekti peainsener Eduard Šergalin
© Sputnik / Андрей Петров

Isejuhtivate autodega tulevik on juba kohal >>

Eesti Euroopa Liidu eesistumise raames Tallinnasse toodud isejuhtivad bussid sõitsid suvel kuu ajaga kokku 1300 kilomeetrit ja vedasid umbes 5500 inimest marsruudil Kultuurikatel-Mere puiestee.

Riigikantselei digiinnovatsiooni nõunik Marten Kaevats ütles, et see tehnoloogia on esialgu veel lapsekingades, aga masin- ja süvaõppel põhinev tehisintellekt on väga kiire õppimisvõimega ning iga Tallinnas sõidetud kilomeeter muutis bussi osavamaks ja kiiremaks.

Teema:
Isejuhtiv sõiduk (12)
Tagid:
tehnoloogia, ühiskond, energia, keskkond, buss, isejuhtiv, Tallinna transpordiamet, linnavolikogu, linnavalitsus, Tõnis Mölder, Tallinn, Eesti

Peamised teemad