11:55 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
3910

Peaminister Jüri Ratas tunnustas täna reservväelasi, kes osalevad kaitseväe õppusel "Okas 2017"

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Ratas tänas kõiki õppusel osalejaid, aga ka nende tööandjaid, pereliikmeid ja lähedasi, kelle mõistev suhtumine võimaldab reservväelastel õppusel osaleda."Kõige tähtsam on reservväelaste endi valmisolek kohale tulla ja Eesti riigikaitsesse panustada. See on näide patriotismist," ütles ta.

Õppusele Okas 2017 on saabunud 500 reservväelast >>

Ratase sõnul on lühikese etteteatamisajaga õppekogunemisel osalemine äärmiselt oluline, et harjutada ja kontrollida reservüksuste lahinguvalmiduse saavutamist ning testida meie reaalset kaitsevõimet.

"Nägin kaitsetahet ja sära nende paljude kohale tulnud meeste ja naiste silmis – see on kõige tugevam kinnitus riigikaitse toimimisest. Loodetavasti sujub õppuse lõpuni kõik hästi ja kohaletulnud saavad koju minna hea tundega, et on oma kohuse täitnud ja panuse andnud," ütles peaminister.

Kaitseliidu õppus Orkaan toob kohale üle 1000 osaleja >>

Valitsus kutsus lisaõppekogunemise kokku kolmapäeval, välja kutsuti reservväelased 669 ametikoha täitmiseks. Neljapäeval alanud õppus "Okas 2017" kestab pühapäeva õhtuni.

Tegu on teise korraga, kui Eesti oma reaalset kaitsevõimet sellisel kombel testib. Esimene lisaõppekogunemine toimus 2016. aasta detsembris, mil teenistusse kutsuti üle 300 reservväelase ja kaitseliitlase Põhja- ning Lõuna-Eestis.

President Kersti Kaljulaid külastab ka täna Sirgala harjutusväljal lisaõppekogunemisel "Okas" osalevaid reservväelaseid, teatab presidendi kantselei

1.-3. detsembrini korraldati Saaremaal Leisi ümbruses ning Pärnumaal Saarde ja Häädemeeste valdades Kaitseliidu suurõppus "Orkaan 2017", kus osales üle 1000 riigikaitsja nii Eestist kui Lätist.

Baltikum valmistab ette lapspartisane >>

Kaitseliit korraldas ka seoses vajadusega kontrollida Tallinna maleva allüksuste väljaõpet, ajavahemikus 1. detsembrist kuni 2. detsembrini koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga ühisõppuse "Põhjatäht 2017".

Samal teemal

Luik: Vene õppus "Zapad" näitas NATO otsuste õigsust
Tallinna lahes algas Balti regiooni mereväe tuukrite õppus
Lõppeb õppus Saber Strike
Võrumaal algas kuperjanovlaste õppus Raba
Grybauskaitė: õppus Zapad 2017 näitab valmistumist sõjaks läänega
Eriüksuste õppus Tallinnas aitas kaasa vastastikusele abistamisele
Kaitsevägi korraldab tuleval aastal kõigi aegade suurima õppuse Siil
Kaitseliit korraldab Lennujaama piirkonnas õppuse
Tsahkna palus õppuse kutset tõsiselt võtta
Tagid:
õppus, reservväelased, riigikaitse, julgeolek, Okas, kaitsevägi, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad