13:44 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
9110

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili sõnul on maikuus toimuv suurõppuse Siil raskuskese Kaitseliidu kanda ning õppusele oodatakse osalema kõiki Kaitseliidu tegevliikmeid, sh Naiskodukaitse liikmeid

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. "Kui üldiselt on vabatahtliku kaitseliitlase jaoks prioriteediks tema eraelu ja –töö, siis tuleval kevadel on iga kaitseliitlase prioriteediks osavõtt suurõppusest Siil," ütles kindral Kiili nädalavahetusel Nelijärvel toimunud Kaitseliidu vabatahtlike pealike infopäevadel.

"Õppuse esimeses faasis peavad kõik osalema, kui tõesti ei saa, saab oma pühendumust näidata näiteks neil päevil oma tavapäraste asjatoimetuste juures vormi kandes," lisas Kaitseliidu ülem.

Kaitsevägi korraldab tuleval aastal kõigi aegade suurima õppuse Siil >>

Suurõppus Siil toimub 03.-13. maini, õppuse esimeses faasis 04.-06. mail aktiveeritakse kogu territoriaalkaitsestruktuur ehk Kaitseliit ja tegevused toimuvad tihedas koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ning Kaitseväega kõikjal Eestis.

Suurõppuse Siil kõrval tutvustati kahepäevasel seminaril äsja keskkogul kinnitatud Kaitseliidu arengukava, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde peavanemad andsid ülevaate Noorte isamaalise hariduse programmist.

Kaitseliidu õppus Orkaan toob kohale üle 1000 osaleja >>

Samuti räägiti Kaitseliidus läbiviidud rahulolu-uuringutest, KL seaduse muudatustest, 2018. aasta tegevusplaanist ja Kaitseliidu liikmete infokeskkonna arengutest. Naiskodukaitse tutvustas naiste rakendamist Kaitseliidus ja laiapindses riigikaitses laiemalt. Infopäevadel osalejad viisid läbi grupitööd, mille käigus arutleti erinevate Kaitseliidu arengut puudutavate küsimuste üle.

Kampaania Naised vormi! sai hoo sisse
© Estonian Defence Forces

Infopäevade tava on ellukutsutud selleks, et Kaitseliidu juhtfiguurid eri paigus saaks kõige värskema sisendi Katseliidu ülemalt, tutvuksid (või ka värskendaks teadmist) Kaitseliidu Peastaabi osakondade esindajatega ning saaksid häälestuda jõuluootusele ning uue aasta uutele tegudele.

Tallinnas toimub ühisõppus "Põhjatäht 2017" >>

Lisaks Kaitseliidu malevkonna- ja üksikkompaniide pealikele olid kohal ka Naiskodukaitse ringkondade esinaised või nende asetäitjad ning Kodutütarde ja Noorte Kotkaste peavanemad.

1.-3. detsembrini korraldati Saaremaal Leisi ümbruses ning Pärnumaal Saarde ja Häädemeeste valdades Kaitseliidu suurõppus Orkaan, kus osales üle 1000 riigikaitsja nii Eestist kui Lätist.

Baltikum valmistab ette lapspartisane >>

Kaitseliit korraldas ka seoses vajadusega kontrollida Tallinna maleva allüksuste väljaõpet, ajavahemikus 1. detsembrist kuni 2. detsembrini koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga ühisõppuse Põhjatäht.

Samal teemal

Tallinnas toimub ühisõppus "Põhjatäht 2017"
Ratas tänas õppusel "Okas 2017" osalevaid reservväelasi
Kaitseliidu õppus Orkaan toob kohale üle 1000 osaleja
Tagid:
õppus, ühiskond, infopäev, kohustus, suurõppus, Siil, Naiskodukaitse, Kaitseliit, Meelis Kiili, Eesti

Peamised teemad