18:33 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
16 0 0

Algava nädala tööpäevadel teevad Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis õhuturbemissioonil teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16

TALLINN, 17. detsember — Sputnik. Lennukid lendavad üle Eesti madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal, teatab Kaitsevägi. 

F-16 lendas madalalt: sügis. NATO õpib Eestis uutmoodi lendama >>

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude, läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Eesti, Läti ja Leedu on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004, mil Balti riigid said NATO liikmeks.

Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on säästa alliansi liikmesriikide ressursse, panustades erinevatesse võimekustesse ühiselt.

Luik külastas Belgia kaitseministriga Ämari lennubaasi >>

Belgia õhuväe lennusalk võttis Balti riikide õhuturbe üle 5. septembril. Šiauliai lennubaasis paikneb alates 30. augustist USA õhuväe lennusalk, mille relvastuses on hävitajad F-15.

Hävitaja Eurofighter Typhoon
© Sputnik / Алексей Куденко

Kaitseminister Jüri Luik kohtus laupäeval Ämari lennubaasis Belgia kaitseministri Steven Vandeputi ja kaitseväe juhataja kindral Marc Compernoliga, kes külastasid oma visiidil ka NATO õhuturbemissiooniga Ämaris teenivaid Belgia õhuväelasi, vahendas Sputnik Eesti.

Kaitseminister tänas Belgia kaitseministrit ja kaitseväe juhatajat Belgia korduva panustamise eest NATO Balti õhuturbemissiooni.

"Belgia ja Eesti õhuvägedel on väga hea mitmeaastane väljaõppealane koostöö. Tänu Balti õhuturbemissioonile, mis on oluline osa Alliansi idatiiva heidutushoiakust, saame ühiselt tagada meie regiooni kaitstuse," ütles kaitseminister Luik.

Tagid:
julgeolek, õhuruum, hävituslennuk, piloodid, kaitsevägi, Ämari, Belgia, Eesti

Peamised teemad