07:05 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
6420

Sel nädalal täitus veel ühel Euroopa Liidu rändekava raames Eestisse saabunud kvoodipagulaste perel täis väljaspool Eestit viibimise tähtaeg

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. Sotsiaalministeeriumi andmetel täitus sel nädalal 90 päeva piir kuueliikmelisel Iraagist pärit perekonnal, kes saabus Eestisse juunis ning suunati elama Tartusse, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

EL andis põgenikekvoodist keeldunud riigid kohtusse >>

Detsembri teise poole seisuga on väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud kokku 18 kvoodipagulaste perekonda ehk kokku 85 inimest. Lisaks neile ei viibi Eestis veel kaks kvoodipagulast, kes ei ole ületanud 90 päeva piiri.

Seega ei viibi Eestis kokku 87 kvoodipagulast.

Eestist on ametlikult lahkunud ka üks Iraagist pärit perekond, kes sõitis vabatahtlikult tagasi kodumaale. Saabudes oli perekonnas viis liiget — kaks vanemat ning kolm last. Eestis viibimise ajal sündis perre veel üks laps. Pere pöördus tagasi kodumaale rahvusvahelise migratsiooniorganisatsiooni IOM programmi Varre kaudu.

Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 175 inimest.

Rahvusvahelise kaitse saajatel on õigus 180 päeva jooksul Euroopa Liidus reisida kuni 90 päeva. Selle ületamisel peatatakse peretoetuste maksmine. Samas pole neil teistes liikmesriikides võimalik töötada või toetuseid saada. Eestisse naasmisel on neil jätkuvalt õigus tugiisiku teenusele ning võimalus jätkata keeleõppega.

Mis maa see on, kus naine on presidendiks: pagulased Baltikumi ei igatse >>

Eesti on Euroopa Liidu rändekava raames lubanud Kreekast ja Itaaliast ümber paigutada ning Türgist ümber asustada kokku 550 pagulast.

Riia linnale 40 tuhat eurot maksma läinud pagulaste abistamise koordineerimise keskus suleti ja varjupaigataotlejad ei saanudki selle olemasolust teada, vahendas Sputnik Eesti novembri lõpus.

Eestisse saabus kümneliikmeline pagulaspere, illustratiivne foto
© REUTERS / GIORGOS MOUTAFIS

Riia pagulaste abistamiseks Riia linnaduuma alluvuses töötanud koordinatsioonikeskus avati 2016. aastal ja see lõpetas töö 1. oktoobril 2017.

Riia linnaduumast teatati, et keskus suleti sest varjupaigataotlejad külastasid seda väga harva, kuid selle ülalpidamine oli küllaltki kulukas. Keskuse rajamiseks kulus 40 tuhat eurot.

Suleti ei tea mis: Riias likvideeriti pagulaste abistamise keskus >>

Euroopa Komisjon andis sel nädalal kolm põgenikekvoodist keeldunud riiki — Tšehhi, Ungari ja Poola — ühenduse kõrgeimasse kohtusse.

Samm näitab Brüsseli kindlat otsust jõustada skeem, mis töötati välja 2015. aasta rändekriisi ajal 160 000 põgeniku laialijagamiseks ning Kreeka ja Itaalia koorma kergendamiseks, vahendas Sputnik Eesti.

Teema:
Migratsioon Eestis (89)
Tagid:
kvoot, pagulased, pagulaspere, EL, sotsiaalministeerium, Tartu, Iraak, Eesti

Peamised teemad