22:38 23. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Eesti uudised
lühendatud link
42 0 0

Eestimaa Roheliste pressiteates väidab erakonna aseesimees Aleksander Laane, et kõige mõistlikuma Reidi tee trassi vastu seisab riigi Keskkonnaamet

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. Selline väide ei vasta tõele mitmel põhjusel: Keskkonnaametile ei ole esitatud Reidi tee uue trassikoridori projekti, Keskkonnaamet ei määra Reidi tee trassikoridori ning Eestimaa Roheliste soovitud Reidi tee uue asukoha puhul häviks Kadrioru ajalooline papliallee, teatab Keskkonnaamet.

Tallinna linn sai Reidi tee ehituseks vajaliku vee erikasutusloa>>

"Kohtusime 16. novembril 2017 Aleksander Laanega, kes esitas suuliselt omapoolse nägemuse, kus võiks paikneda Reidi tee uus asukoht. Selle idee kohaselt liiguks Reidi tee trass merest kaugemale sisemaale, lõigates läbi Narva mnt 69 kinnistul asuva Russalka mälestussamba suunalise ajaloolise papliallee. Vastasime härra Laanele ja ka Tallinna Kommunaalameti päringule Reidi tee võimaliku asukoha muutmise kohta, et me ei pea mõistlikuks ja aktsepteeritavaks papliallee lõhkumist, kuna tegemist on olulise maastikuarhitektuurse objektiga, mis on Kadrioru pargi ajalooline osa,"lausus Tiina Napp, Keskkonnaameti Põhja regiooni looduskasutuse spetsialist.

Eestimaa Roheliste pressiteates väidetakse, et on juba saavutatud kokkulepe Reidi tee trassi nihutamises kaldast maa poole.

Pealinn Postimehele: kehvasti töötate, härrased!>>

Juhul, kui Reidi tee kavandatakse uude trassikoridori, on vajalik algatada uue projekti menetlus algusest peale: vajalik on koostada uus keskkonnamõjude hindamine, tellida uued dendroloogilised hinnangud ning ka ekspertarvamused. Kui tee asukohta muudetakse kohustuslikke mõjusid hindamata, on tegu ebaseadusliku tegevusega.

"Selgitasime kohtumisel ka härra Laanele, et Keskkonnaamet ei ütle, kust Reidi tee peab kulgema, see on Tallinna linna otsus, ent kindlasti on uue tee asukoha puhul nõutav läbida uue projekti menetlus," lausus Tiina Napp.

Tagid:
Erakond Eestimaa Rohelised, Reide tee, Tallinn

Peamised teemad