13:37 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Eesti uudised
lühendatud link
6210

Maanteeamet kutsub kontrollima sõiduki juhtimisel vajalike dokumentide kehtivust, märkides, et liikluses on vajalikud kehtiv juhiluba, tervisetõend, tehnoülevaatus ja kindlustus

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Iga inimene peab olema kursis oma dokumentide kehtivusajaga, teatab Maanteeamet. Sõidukijuhil peavad kehtima juhiluba ja tervisetõend ning sõidukil tehnoülevaatus ja liikluskindlustus. Juhul kui üks neist ei ole kehtiv, siis liikluses osaleda ei saa.

Sputnik Eesti võttis osa helkurite jagamise kampaaniast >>

Maanteeameti teatel saab juhiloa kehtivust kontrollida dokumendilt või maanteeameti e-teeninduses kasutades teenust "Juhiloa kehtivuse päring"; tervisetõendi kehtivust saab kontrollida oma perearstilt või maanteeameti e-teeninduses.

Algab kampaania Tee on libe, vali vastav sõidustiil!, illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Кряжев

E-teeninduses tervisetõendi kontrollimiseks tuleb sisse logida. Sõiduki tehnoülevaatust ning liikluskindlustust saab kontrollida maanteeameti e-teeninduses kasutades teenust "Sõiduki taustakontroll".

Kuna tervisetõendil on kõige pikem kehtivusaeg ja seda kaasas ei kanta, siis kiputakse unustama selle pikendamist. Tervisetõendi kehtivust peaksid kindlasti kontrollima, kui oled viimase kümne aasta jooksul juhiluba vahetanud. Tervisetõend ja juhiluba ei pruugi olla sama kehtivusajaga.

Maanteeamet lõpetab suurendatud piirkiiruse kehtivuse >>

Kui inimesel on olemas paberil tervisetõend, siis tuleks kontrollida kas see on edastatud maanteeametile. Elektroonilised tervisetõendid edastatakse maanteeametile automaatselt. Kui tervisetõendil ei ole märgitud kehtivuse lõppu, siis kehtib tervisetõend sama kaua kui juhiluba. Sellisel juhul lõppeb koos juhiloa kehtivusega ka tervisetõendi kehtivus.

Tagid:
sõiduk, kehtivusaeg, dokumendid, autojuht, liiklus, maanteeamet, Eesti

Peamised teemad