21:55 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Eesti uudised
lühendatud link
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
8822

Tema sõnul aitavad sellised keskused arendada professionaalset ajakirjandust ja soodustavad ajakirjanike professionaalsuse kasvu ning teabe võimalikult laia levikut

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Rahvusvahelise teabeagentuuri "Rossija Segodnja" ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan tervitas Moskvast teleühenduse teel teabeagentuuri Sputnik Tallinnas asuva kaasaegse multimeedia pressikeskuse avamisürituse külalisi. Moskva toimetusest teatas ta telesilla kaudu kuulajaskonnale Tallinna pressikeskuses: 

"Kallid kolleegid, lugupeetud hr suursaadik (Vene Föderatsiooni erakorraline ja täievoliline suursaadik Eestis Aleksandr Petrov andis briifingu — toim.), uudisteportaalis Sputnik Eesti töötavad kolleegid, kohaletulnud ajakirjanikud! Õnnitlen teid uhke multimeedia pressikeskuse puhul, mis nüüd Eestis avatud on. See on kindlasti hea Venemaa ajakirjanikele, kuid pole vähem, aga võibolla veelgi parem Eestis töötavatele ajakirjanikele. Mida rohkem on selliseid kaasaegseid esindusi, kus saab midagi uut õppida ja seda teistele õpetada, seda parem on see nende professionaalsele arengule, kes elavad teie linnas ja teie riigis."

Venemaa suursaadik korraldab briifingu Sputnik Eesti uues pressikeskuses >>

Simonjani sõnul on Sputnik Eesti oma lühikese eksisteerimisaja jooksul (alates 2016. aasta veebruarist – toim.), vaatamata hästi teadaolevatele raskustele, suutnud edu saavutada:

"Tahan väljendada oma sügavat tänu ja lugupidamist kolleegidele, kes töötavad portaalis Sputnik Eesti! Te olete suutnud nii lühikese ajaga tõusta Eesti meediaväljaannete esikümnesse. Oma töös seisate te pidevalt silmitsi tõsiste raskustega ja olete saavutanud selliseid tulemusi. Olen veendunud, et edaspidi tõusete te esiviisikusse, siis esikolmikusse ja nii edasi."

"Jätkake tööd samas vaimus," tervitas ta Tallinna toimetust.

Sputnik Eestil esimene tööaasta >>

Kuidas Eesti ja Venemaa saavad koos eksisteerida

Meedia pressikeskuse avamisel viibinud ajakirjanikud küsisid RIA "Rossija Segodnja" ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjanilt, milline on tema nägemus Venemaa ja Eesti suhetest, suhetest Läänemaailmaga.

Küsimusele "Mis suunas areneb poliitiline olukord?" vastas Simonjan:

"Ma olen optimist ega väsi kordamast — varem või hiljem saame me olema barrikaadidel Ameerika kõrval, võitluses tõeliselt agressiivsete, barbaarsete ja hävingut taotlevate jõududega, mida me tänapäeval näha võime. Olen veendunud, et Venemaa ja Lääs jagavad samu väärtusi."

Ta kinnitas Moskvast telesilla vahendusel, et keegi Venemaal, peale tühise käputäie äärmuslaste, ei hakka kasutama barbaarset toorest jõudu vahetusrahana vastuseisuks Läänemaailmaga, nagu seda teeb IS (Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon).

"Meie vastuolusid pisiasjades on alati võimalik klaarida," ütles Simonjan ja lisas, "selleks Sputnik Eesti ongi, et selgitada Venemaa seisukohta, et suhelda. Ainult nii saame me koonduda üheks maailma kurjuse vastu võitlevaks maailmajõuks."

Ta väljendas veendumust, et varem või hiljem Venemaa suhted Eesti ja läänemaailmaga laabuvad: "Optimistina arvan ma, et see on vältimatu – aasta-kahe pärast. Loodame, et see juhtub võimalikult ruttu."

Vastates küsimusele "Mida saab Eesti teha suhete parandamiseks Venemaaga?" lisas Simonjan: "Vastupidiselt sellele, mida meist kirjutatakse, tuleme me rahus, et selgitada, mida meie riik teeb ja üritab rääkida." Edasi soovitas Simonjan Eesti elanikel hankida erinevat teavet, analüüsida, arutada seda pereringis ja koos sõpradega:

"Lugege meid, kuulake, vaadake, osalege üritustel, rääkige meist sõpradele ja tuttavatele, tooge oma lähedased meie juurde, et me räägiksime erinevate põlvkondadega."

Sputnik Eesti populaarsusreiting kasvab >>

Eesti ajakirjanduse uued võimalused

Teisipäeval, 19. detsembril toimus portaali Sputnik Eesti uues multimeedia pressikeskuses Venemaa erakorralise ja täievolilise suursaadiku Aleksandr Petrovi briifing.

Sputnik Eesti pressikeskus on kaasaegse sisseseadega varustatud kompleks, mis võimaldab läbi viia erinevaid üritusi: teleotselülitustest kuni telesildadeni maailma eri linnade vahel üle maailma. Külaliste ja ajakirjanike käsutuses on mugav 20 kohaga pressisaal ja teabe vastuvõtmiseks ning edastamiseks vajalik seadmestik.

Посол РФ в Эстонии Александр Петров и шеф-редактор Sputnik Эстония  Елена Черышева перерезают ленточку на открытии пресс-центра Sputnik Эстония
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva ja Venemaa erakorraline ja täievoliline suursaadik Aleksandr Petrov lõikavad linti

Sputnik alustas tööd Eestis 24. veebruaril 2016. aastal. Portaal tuli eetrisse nii riigikeeles, kui ka vene keeles. Teisel töötamise aastal jõudis Sputnik Eesti riigi viie kõige külastatavama meediaväljaande hulka ja püsib selles edetabelis jätkuvalt 5.-6. kohal.

Putin hindas kõrgelt RT ja Sputniku tööd >>

Sputnik on teabeteagentuur ja raadio multimeediaesindustega kümnetes riikides. Sputnik sisaldab võrgulehti rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood antakse eetrisse inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Uudiste ööpäevaringseks eetrisseandmiseks töötavad Washingtoni, Kairo, Pekingi ja Montevideo piirkondlikud toimetused ööpäevaringselt.

Teema:
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
Tagid:
avaüritus, pressikeskus, Sputnik Eesti, Aleksandr Petrov, Margarita Simonjan, Eesti, Tallinn

Peamised teemad