21:28 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
7810

President Kersti Kaljulaid allkirjastas reedel otsuse anda armu maksukuritegudes süüdi mõistetud ja vanglakaristust kandvale Henrik Antsovile ning mees saab veeta jõulud juba pereringis

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Riigikohus mõistis Henrik Antsovi tänavu 12. juunil maksukuriteos lõplikult süüdi ning mees asus kandma nelja aasta, kaheksa kuu ja 23 päeva pikkust vanglakaristust, kirjutab Pealinn viitega Postimehele.

Afganistanis raskelt vigastada saanud ekssõdur sai presidendilt armu >>

Armuandmispalved vaatab läbi armuandmiskomisjon, kuhu kuulub riigikohtu esimees, juhtiv riigiprokurör ja presidendi kantselei esindaja. Komisjon vaatab kõik laekunud palved läbi, kujundab oma seisukoha ja teeb riigipeale ettepaneku jätta palve rahuldamata või anda armu.

Nii komisjon kui ka riigipea olid jõudnud veendumusele, et 31-aastane Henrik Antsov asub seaduskuulekale teele ning saab tänavused jõulud juba pereringis veeta, ütles presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe Postimehele.

Menetlus oli tänavu juunis langetatud riigikohtu otsuse ajaks kestnud juba viis aastat ning kuritegu ise pandud toime 2012. aastal. Henrik Antsov oli ka 2007. aastal süüdi mõistetud narkokuriteo eest ning maksukuriteo toime panemise ajal 2012. aastal kehtis talle viimast kuud katseaeg.

Ajakirjanik: Eesti kuritegevus on liikunud rahvusvahelisele tasandile >>

Süüdistuse järgi kuulus Antsov kuritegelikku jõuku, mis tegeles Lätis ja Leedus käibemaksuvabalt suhkru ostmisega ja edasimüümises Eestisse. Jõuk esitas maksudeklaratsioonides valeandmeid, justkui oleks suhkur ostetud Eesti ettevõtetelt ja käibemaks on juba tasutud. Sellise tegevuse tõttu jäi riigil saamata üle 318 000 euro käibemaksu.

Lisaks Henrik Antosvile vaatas president läbi veel 30 süüdimõistetu armuandmispalved ja otsustas jätta need rahuldamata.

Tagid:
armuandmispalve, kinnipeetav, karistus, kuritegu, maksud, vangla, Henrik Antsov, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad