15:51 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Eesti uudised
lühendatud link
39 0 0

Viimastel päevadel on politsei pidanud reageerima ööpäevas keskmiselt enam kui 30 lähisuhtevägivalla juhtumile

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. "Politseile on pühad möödunud töiselt. Märksõnadena võib välja tuua lähisuhtevägivalla ja alkoholi. Laupäevast esmaspäevani on politsei ööpäevas reageerinud keskmiselt 30 lähisuhtevägivalla juhtumile. Liiklusest oleme kinni pidanud kokku 70 joobes juhti," rääkis ERR-i raadiouudistele Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmas Krull.

Ekspert: Eesti ei joo end põhja — see on vaid majanduslik mäng >>

Ta möönis, et võrreldes varasemate aastatega on tänavu märgata lähisuhtevägivalla juhtumite arvu kasvu.

Alkoholi liigtarvitamist märgatakse liiga hilja, illustratiivne foto
© REUTERS / Michaela Rehle

"Eelmisel aastal reageeris politsei keskmiselt 25 juhtumile ööpäevas, tänavu tuli juhtumeid veidi üle 30 ööpäeva kohta ning sageli on iseloomustavaks faktoriks alkohol," ütles Krull.

"Inimesed tarvitavad alkoholi ja mingil hetkel muutub olukord selliseks, kus sõnadega enam olukordi ei lahendata, võetakse appi rusikad ja muu. Politsei reageerib lähisuhtevägivallast teadet saades igal juhul. Üldjuhul alustatakse menetlust ja tavaliselt toob see kaasa ka karistuse," lisas ta.

Uudis PPA mustadest jõulukaartidest jõudis välismeediassse >>

Politsei saatis tänavu 700 musta jõulukaarti

Uudis, et Eesti politsei- ja piirivalveamet (PPA) saatis paadunud liiklushuligaanidele ühtekokku 700 musta jõulukaarti, ületas ka rahvusvahelise uudisekünnise, vahendas Sputnik Eesti möödunud nädalal.

Uudisteagentuur Reuters teatas, et Eesti politsei on musti jõulukaarte saatnud alates 2011. aastast ning see on üks meede, tänu millele on liiklussurmade hulk aastas vähenenud kümne aastaga 200-lt 40-ni.

Tagid:
vägivald, ühiskond, alkohol, jõulud, PPA, Eesti

Peamised teemad