02:02 18. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0835
  • RUB68.7554
Eesti uudised
lühendatud link
5710

President Kersti Kaljulaid lubas, et kolib tuleval sügisel koos presidendi kantseleiga kuuks ajaks Narva ja kasutab tööpaigana seal avatavat Vaba Lava teatrikompleksi

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Kaljulaid rääkis telekanalile ETV+ antud aastalõpuintervjuus, et on lubanud kogu kantselei kuuks ajaks Narva kolida. Plaan saab teoks, kui Vaba Lava saab piirilinnas valmis oma hoone, vahendas ERR.

President tahab selle sammuga näidata Eesti kogukonna ja ühiskonna kohalolekut Narvas ja selle linna väärtustamist.

"Mina armastan Narvat väga. Minu poolvenna isa on üles kasvanud Narvas ja ei ole olnud mul huvitavamaid linnaekskursioone kui temaga koos Narvas," lausus president.

Alustati Narva teatrimaja ehitusega

19. detsembril alustati Vaba Lava Narva teatrikeskuse ehitustegevusega. Teatrikeskus valmib 2018. aasta novembrikuus ja see rajatakse endise nõukogudeaegse Baltijetsi sõjatehase administratiivhoonesse, aadressile Linda 2, seisab Vaba Lava kodulehel.

Narvas kohtusid jõuluvana ja näärivana
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Kaljulaid: Ida-Virumaa pole vaenulik, venestunud ega räämas >>

Vaba Lava Narva teatrikeskusesse on planeeritud ligi 220-istekohaga black-box tüüpi teatrisaal koos abi- ja kontoriruumidega, Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadiostuudio, kohaliku lasteteatri Ilmarine saal ning kohviku- ja galeriiala. Vaba Lava Narva teatrikeskuse projekteerija on arhitektuurifirma Allianss Arhitektid ning ehitaja AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg.

SA Vaba Lava uhatuse liige Kristiina Reidolv ütles, et Vabal Laval on hea meel aastatepikkuse töö tulemusena alustada Narva teatrikeskuse ehitust, mis on plaanis avada 17. novembril 2018.

"Narva teatrikeskus hakkab pakkuma võimalusi kohalikele truppidele ning teistele eesti ja välisteatritele külalisetenduste andmiseks ning erinevatele kultuurikorraldajatele muude kultuuriürituste läbiviimiseks. Usume, et Narva teatrikeskusest kujuneb sild lääne ja ida kultuuri vahel."

Mihhail Švõdkoi saabus Eestisse koostööd arendama >>

Narva teatrikeskusega on Vaba Laval plaanis arendada rahvusvahelist ning piiriülest koostööd, näiteks Peterburiga, mis asub vaid 150 km kaugusel. Plaanis on korraldada ka rahvusvaheline etenduskunstide festival.

Teatrikeskuses saab paindlikult kohandada erinevaid funktsioone: etendused, kino, kontserdid, konverentsid jne, sealjuures võimaldab Narva kesklinnas paiknemine külastajatele hea ligipääsu. Teatrikeskuse rajamise eesmärk on muuhulgas elavdada Narva kultuurielu ja luua kohalikele elanikele uusi töökohti.

Narva Vaba Lava teatrikeskuse loomine on heaks näiteks, kuidas koostöös riigi, kohaliku omavalitsuse, era- ja kolmanda sektoriga saab luua uusi võimalusi kultuurivaldkonda.

Valitsuse jaanuaris vastu võetud otsusega kuulub Narva Vaba Lava ehitus aastail 2017–2025 riigi eelarvestrateegiasse.

EV100 tähistamine algas Peterburis >>

Vaba Lava Narva koostööpartneriteks on Kultuuriministeerium, Narva Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, kinnistu omanik Linda Kaks OÜ, toetajad erasektorist ja rahvusvahelised fondid.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda teatritele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoonete kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Vaba Lava on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele.

Tagid:
teatrikeskus, teater, kultuur, Vaba Lava, presidendi kantselei, Kersti Kaljulaid, Ida-Virumaa, Narva, Eesti

Peamised teemad