09:06 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Eesti uudised
lühendatud link
6210

Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel Häädemeeste vallas sõitis ööl vastu reedet kraavi sõiduauto, milles olid kaks Lääne prefektuuri politseiametnikku, mõlemal tuvastati joove

TALLINN, 29. detsember — Sputnik. Kraavis olnud sõiduautos Volvo olid 29-aastane ja 24-aastane politseiametnik, kellest ühel lasub alkoholijoobes autojuhtimise kahtlus.

Tegemist ei olnud ametisõidukiga, sündmus toimus töövälisel ajal ja ametnikud viga ei saanud. Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust, vahendas ERR politsei teadet.

Lagedil raske avarii teinud krooniline roolijoodik võeti vahi alla, illustratiivne foto
© Sputnik / Кирилл Каллиников

President kuulutas välja alkoholiseaduse muudatuse >>

Lääne prefekt Kaido Kõplas ütles, et ametnike suhtes alustati lisaks ka distsiplinaarmenetlus ja mõlema politseiniku teenistussuhe peatati. "Juhtunu on äärmiselt kahetsusväärne ja lubamatu."

"Politsei teeb päevast päeva tööd, et meil kõigil oleks ohutum ja turvalisem liigelda. Politseiniku kohus on olla eeskujuks nii tööülesandeid täites kui ka töövälisel ajal," sõnas prefekt.

Sõidukijuhtide teadlikkus alkoholi toime kohta on madal

"Uuringud näitavad, et Eesti elanikud peavad joobes juhtimist väga tõsiseks liiklusohuks, kuid paradoksaalsel kombel on liiklejate teadlikkus alkoholi mõjust suhteliselt madal," sõnas Maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand suvel, kui Maanteeamet käivitas kampaania "Ka vähe on liiga palju".

Valvsad kodanikud aitavad purjus juhte tabada >>

"Inimesed alahindavad alkoholi toimet ning sõidukijuhid ei adu, et juba 0,2 mg/g alkoholi veres ehk pokaal veini või väike pudel õlut mõjutab juhtimisvõtteid. 0,5-promillise joobe puhul kasvab fataalsesse liiklusõnnetusse sattumise risk autojuhil kaine juhiga võrreldes juba viis korda," lisas Heinrand.

Roolijoodiku šokivangistuse pikkus jääb kohtuniku otsustada, illustratiivne foto
© Sputnik / Руслан Кривобок

Sõidukijuhid ei ole ka teadlikud, kui palju aega kulub täielikuks kainenemiseks ning ekslikult usutakse, et inimene saab seda protsessi kiirendada, teatas Maanteeamet.

Politsei saatis tänavu 700 musta jõulukaarti

Uudis, et Eesti politsei- ja piirivalveamet PPA saatis paadunud liiklushuligaanidele ühtekokku 700 musta jõulukaarti, ületas ka rahvusvahelise uudisekünnise, vahendas Sputnik Eesti möödunud nädalal.

Politsei tabas 38 joobes juhti >>

Uudisteagentuur Reuters teatas, et Eesti politsei on musti jõulukaarte saatnud alates 2011. aastast ning see on üks meede, tänu millele on liiklussurmade hulk aastas vähenenud kümne aastaga 200-lt 40-ni.

Tagid:
politseiametnik, kahtlus, kraav, autojuht, joobes, Lääne prefektuur, politsei, Häädemeeste, Eesti

Peamised teemad