06:07 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
68 0 0

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski tunnistas Raadio 2 saates "Olukorrast riigis", et Keskerakonna, SDE ja IRL-i võimuliit tegi oma esimesel valitsemisaastal kaks viga

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Ossinovski sõnul on kaks viga tehtud edastab ERR.

"Ühte ma nägin ette, teise valitsuspartnerid ilmselt vähem. Üks nendest on see, et kogu aeg ümbermõtlemine ei ole kuidagi mõistlik, sest tekitabki segaduse tunnet. Need asjad, mis maksupoliitikas välja pakuti — võib vaielada, kas nad üksikuna on mõistlikud või mitte — olid laias laastus läbi mõeldud ja rahandusministeeriumis läbi arvutatud," ütles Ossinvski.

Tema sõnul tuli tagasivõtmise surve poliitiliselt ühelt erakonnalt, kel poliitiliselt pole liiga hästi läinud ehk IRL-ilt. Selle kaudu pandi kogu valitsus positsiooni, et on heitlik meeleolus.

Teine viga, mille puhul tuleb Ossinovski sõnul päris enesekriitiline olla, oli see, et valitsus võttis korraga liiga palju ette. Ja seda tehti kriitika pealt, mis eelmisel aastal välja kujunes, et kuulge sõbrad, mis te seal istute ja mitte midagi ei tee.

"Kuna oleme liiga palju ette võtnud selle aastaga, siis seda selgitamise aega pole piisavalt olnud. See on tekitanud olukorra, kus ka need asjad, mis on sisuliselt õiged ja mõistlikud, on pandud üldisesse mulli, kus kõigest ei saa aru ja on üks segadus," möönis ta.

Opositsioonilise Reformierakonna juhatuse liige Kaja Kallas ütles, et pole alati halb, et valitsus võtab mingi otsuse ja hiljem muudad seda.

"See nõuab päris palju julgust tunnistada, et asjad ei liigu õiges suunas."

Tagid:
valitsus, minister, Ossinovski, Jevgeni Ossinovski, Eesti

Peamised teemad