10:23 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
50 0 0

President Kersti Kaljulaid tegi teisipäeva hommikul pöördumise seoses uusaastaööl ETV teleprogrammis hümni esitamata jätmisega

TALLINN, 2. jaanuar — Sputnik. Presidendi pöördumine:

Mul on kurb ja ma vabandan, et uusaastaöö ETV teleprogrammis hümni ei mängitud. Minule tuli hümni puudumine kontserdiplatsil halva üllatusena, kuid uskusin veel ka uue aasta esimestel tundidel, et tele-eetris see hümn siiski kõlas.

Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul
© Sputnik / Денис Пастухов

Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita>>

Teleprogrammi koostamisel keegi presidendi arvamust ei küsi. Ei peagi küsima. Minu kantselei oli küll informeeritud ja seepärast tunnen ennast samuti süüdlasena ja vabandan. Samas tänan ERRi võimaluse eest see kõne Vabaduse platsil pidada. See oli tore kogemus seista rahvaga vabaduse platsil silmitsi ja kõneleda Eestist. Ma olen kohaletulnutele selle eest väga tänulik!

Eesti astus võimsa ilutulestikuga juubeliaastasse>>

Eestis on arvamusvabadus. Ka presidendi kantseleis ei väljenda nõunikud minu seisukohti, kui nad seda just ei ütle. Minu nõunikud on nii Liia Hänni kui Taavi Linnamäe. Neil on mõlemal ja alati õigus oma seisukohtadele ja nende vabale väljendamisele. Täna on minu seisukoht sama, mis Liia Hännil. Ühtlasi tänan Liiat selle aasta eest, mis ta Kadriorus meiega töötas ja soovin tugevat tervist uueks aastaks!

Kaljulaid: ainult ausalt muredest rääkides saame tervemaks ühiskonnaks>>

Minu seisukohta teavad need, kellega koos meie hümni ära laulsime juba saluudi ajal. Kuid tol hetkel mina veel ei teadnud, et ka tele-eetris hümni polnud. Minu arvates oleks pidanud olema.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
hümn, Kersti Kaljulaid, Eesti, Tallinn

Peamised teemad