05:20 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Vabadussõjas võidelnute mälestuseks heisatakse lipud

Vabadussõjas võidelnute mälestuseks heisatakse lipud

CC BY 2.0 / CGP Grey / 2009-07-16T09-27-00 -- DSC_0190
Eesti uudised
lühendatud link
23 0 0

3. jaanuaril kell 10.30 tähistatakse vaikuseminutiga 98 aastat tagasi sel kellaajal kehtima hakanud Vabadussõja relvarahu ning mälestatakse Eesti vabaduse eest võidelnuid

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Vabadussõjas võidelnute mälestamiseks heisatakse riigilipud, kell 10.30 helisevad kirikukellad ning kaitseväe üksused ja kaitseliidu malevad asetavad pärjad Vabadussõja mälestussammastele üle Eesti, teatas Kaitseväe peastaap.

Narva lahinguga algas Eesti Vabadussõda >>

Tallinnas algab mälestustseremoonia Vabadussõja võidusamba juures kell 10.30. Üritusel kõnelevad kaitseminister ning Tallinna Reaalkooli õpilaste ja Eesti Korporatsioonide Liidu esindajad.

Vaimuliku palve peab Eesti Evangeelse Luterliku kiriku peapiiskop Urmas Viilma ning kaitseminister, kaitseväe juhataja ja kaitseliidu ülem asetavad Vabadussõja võidusamba jalamile mälestuspärjad.

Ratifitseerimiskirjade vahetamisega Moskvas astus jõusse Tartu rahuleping >>

Kaitseliidu malevad ja kaitseväe üksused asetavad sel puhul pärjad Vabadussõja mälestussammastele üle Eesti. Tallinnas asetab Vabadussõja võidusamba jalamile Kaitseliidu poolt pärja Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, teatab Kaitseliit.

Vabadussõda algas 28. novembril 1918. Relvad vaikisid 3. jaanuaril 1920 kell 10.30, mil jõustus Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel 31. detsembril 1919 sõlmitud vaherahu.

Tagid:
mälestamine, kirikukell, võidelnud, riigilipp, Vabadusesõda, kaitsevägi, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27