10:14 17. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Illustreeriv foto

Väljaõpet alustas ligi 400 uut sõdurit

© Estonian Defence Forces
Eesti uudised
lühendatud link
4010

Väljaõpet alustavad sõdurid läbivad sõdurioskuste baaskursuse ning seejärel nooremallohvitseride kursuse või autojuhi erialakursuse

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Aasa kolmandal päeval alustas erinevates kaitseväe väeosades oma 11 kuulist väljaõpet ligi nelisada sõdurit, kellest enamus saavad nooremallohvitserideks või autojuhtideks, teatab kaitseväe peastaap.

Õppusel Okas 2017 osalenud reservväelased said koju>>

"Hetkel päris täpselt ei tea, mida teenistusest oodata, aga kindlasti oleksin huvitatud autojuhi kursuse läbimisest ning C-kategooria juhiloa saamisest. Pärast ajateenistuse lõppu soovin jätkata teenistust kaitseväes tegevväelasena," ütles logistikapataljoni reamees Edgar Martov.

Väljaõpet alustavad sõdurid läbivad sõdurioskuste baaskursuse ning seejärel nooremallohvitseride kursuse või autojuhi erialakursuse.

Õppusele Okas 2017 on saabunud 500 reservväelast>>

Pärast nooremallohvitseri kursuse lõpetamist asuvad jaanuarikutse ajateenijad õpetama juulis ja oktoobris teenistusse saabujaid.

Kampaania "Naised vormi!" sai hoo sisse>>

Kokku kutsub kaitseressursside amet ajateenistusse kolmel korral aastas: jaanuaris ja juulis, kui üheteistkümnekuulise ajateenistuse käigus õpetatakse välja reservüksuste juhtivkoosseis ja autojuhid ning oktoobris, kui kaheksaks kuuks kutsutakse ajateenistusse tulevaste reservüksuste rivikoosseis.

Tagid:
kaitsevägi, nooremallohvitser, sõdur, Eesti

Peamised teemad