15:31 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
3710

Järgmisel nädalal jõuab Eestisse Taani kaitseväe kompanii, üksus vahetab välja praegu NATO lahingugrupis teeniva Prantsusmaa üksuse

TALLINN, 5. jaanuar — Sputnik. Taani kaitseväe kompanii koos lahingutehnikaga jõuab Eestisse järgmisel nädalal, ütles BNS-ile kaitseväe peastaabi teavitusohvitser, vahendab Pealinn. Praegu Tapal teenivad Prantslase kaitseväelased jätkavad teenistust Leedus.

Tapal teenivad Prantsuse võõrleegioni sõdurid >>

Briti, Prantsuse ja Taani sõduritest koosnev 1200-liikmeline NATO lahingugrupp alustas Tapal teenistust aprilli alguses ning kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu. Lisaks brittidele ja prantslastele osaleb ühe teenistujaga Island. Taanit esindavad lahingugrupis praegu staabiohvitserid.

Prantsusmaa osaleb Tapal teenivas NATO lahingugrupis 300 kaitseväelasest koosneva allüksusega, mille relvastusse kuuluvad tankid Leclerc, jalaväe lahingumasinad VBCI ja soomukid VAB.

Lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik. Oktoobri lõpus vahetas Ühendkuningriigi Walesi rügemendi 1. pataljon välja seni lahingugrupis teeninud Ühendkuningriigi maaväe laskurrügemendi 5. pataljoni.

Tapal paiknevast Prantsuse kontingendist moodustavad ligi poole Prantsusmaa võõrleegioni sõdurid, avaldas relvaüksuste ülem kolonel Olivier Waché, vahendas Sputnik Eesti septembris.

"Very important". NATO peasekretäril tõusid pataljonid >>

"Põhjus, miks nad oma nime ja näoga intervjuusid ei anna, seisneb selles, et võõrleegioniga liitudes jääb meestele alles nende esialgne kodakondsus, kuid nad saavad endale Prantsusmaa passi koos uue nimega. Sellepärast üritame kaitsta leegionäride anonüümsust ja isegi kui nad intervjuu annavad, siis oma nime nad ei ütle ja pildile ei tule," selgitas Waché intervjuus Postimehele.

Tagid:
sõjaväelased, kaitsevägi, Eesti, Tapa, Taani, Prantsusmaa

Peamised teemad