10:55 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Eesti uudised
lühendatud link
34 0 0

Keskkonnaminister Kiisler arvas kaitse alt välja Põlva ja Võru maakonnas asuvad looduse üksikobjektid, mis on hävinud või mille looduskaitseväärtus on kadunud

TALLINN, 5. jaanuar — Sputnik. Kokku arvati looduskaitse alt välja 25 objekti, mis on valdavalt üksikpuud, teatab Keskkonnaministeerium. Kaitsealuste objektide kaitsekordade ajakohastamise käigus koondatud andmete alusel ilmnes, et nimetatud puud ei oma enam looduskaitseväärtust.

41 puult võetakse kaitse >>

Kaitse alt välja arvatud objektid on hävinud või kahjustada saanud vanuse või ilmastikuolude tõttu. Kõnealused puud on kas murdunud või kuivanud, ent on ka objekte, mis on kaotanud oma looduskaitseväärtuse pikselöögi või põlemise tagajärjel.

Üks päev Kadrioru pargis
© Sputnik / Вадим Анцупов

Käsitletud objektid olid kaitse alla võetud enne Eesti Vabariigi taasiseseisvumist.

Eesti looduse seisund paraneb >>

"Meie eesmärk on see, et looduskaitselisi piiranguid seataks vaid seal, kus see on põhjendatud ja vajalik. Oluline on eelkõige objektide kvaliteet, mitte kvantiteet. Mis tähendab, et kaitse all peavad olema üksnes need objektid, millel on ka päriselt looduskaitseväärtus olemas. Need, kus seda väärtust enam pole, tuleb nimekirjast ka eemaldada," selgitas keskkonnaminister Siim Kiisler kaitsealuste objektide ülevaatamise vajadust.

Kaitse alt välja arvatud objektid >>

Tagid:
loodus, loodukaitse, puu, Keskkonnaministeerium, Siim Kiisler, Võrumaa, Põlvamaa, Eesti

Peamised teemad