20:11 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Eesti uudised
lühendatud link
1710

Ligi 377 000 inimest on praeguseks uuendanud oma turvaveaga ID-kaardi sertifikaadid, möödunud aasta detsembrist on kaardiuuendajate arv kasvanud 37 000 inimese võrra

TALLINN, 8. jaanuar — Sputnik. Kauguuendamise kaudu ehk kodust lahkumata on ID-kaarti uuendatud ligikaudu 283 500 inimest ning politsei- ja piirivalveametis (PPA) ligi 93 500 inimest, sõnas Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) kommunikatsioonispetsialist Kati Tamm, vahendab Pealinn.

Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid >>

ID-kaarti saab uuendada kuni 31. märtsini, pärast seda uuendamata sertifikaadid tühistatakse. Praegu on koormused madalad ning PPA ja RIA soovitavad kaarti uuendada kodust lahkumata.

3. novembri hilisõhtul peatas riik ligi 760 000 turvariskiga ID-kaardi sertifikaadid. Turvarisk puudutab ID-kaarte, aga ka digi-ID-d ning e-residendi- ja elamisloakaarti. Turvarisk ei puuduta mobiil-ID-d ega enne 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.

Tšehhide teadustöö ei keskendu Eesti ID-kaardile >>

Septembri alguses teatasid valitsus, RIA ja PPA avalikkusele ID-kaardi turvariski avatastamisest Tšehhi teadlaste poolt. Senise teadaoleva info kohaselt ei ole turvarisk ühegi konkreetse kaardi puhul realiseerunud ja sertifikaate pole õnnestunud lahti muukida.

Eesti riik on löönud kokku ID-kaardi turvariskiga seonduvad kulud ja kahjunõude oma lepingupartnerile esitanud, ütles PPA arendusosakonna büroojuht Margit Ratnik novembris, soovimata avaldada konkreetseid numbreid.

President: riik peab e-kriisideks paremini valmis olema>>

"Kui küsite riigi kulude kohta, vastan, et kulude lõplik vaade saab selgeks siis, kui viimane ID-kaart on uuendatud või uuendamata kaart välja vahetatud, sest mõjutatud kaarte on 750 000 — iga kaart omab mingil määral Eesti riigi jaoks kulusid," ütles Ratnik.

Tagid:
kauguuendamine, turvarisk, uuendamine, ühiskond, ID-kaart, RIA, PPA, Eesti

Peamised teemad